Mateusz Borek organizuje kolejną galę bokserską. Wystąpią m.in. Parzęczewski, Jonak czy Wierzbicki

Chociaż po gali Boxing Night "Ostatni Taniec" Mateusz Borek nie chciał deklarować, że dalej będzie zajmował się organizacją pięściarskich gal, to jednak MB Promotion powraca. Kolejną galę tej grupy zobaczymy 23 listopada w Dąbrowie Górniczej. Na ringu pojawią się m.in. Robert Parzęczewski, Damian Jonak czy Łukasz Wierzbicki.

Po gali “Ostatni Taniec” w Katowicach Mateusz Borek nie był pewny czy będzie kontynuował swój pięściarski projekt i robił następne gale. Dobry odbiór poprzednich eventów sprawił jednak, że zdecydował się przygotować już 6. galę spod znaku MB Promotions. Przypomnijmy, że na galach dziennikarza do tej pory walczyli m.in. Tomasz Adamek, Mateusz Masternak czy Mariusz Wach. Już wiadomo, że jego grupa tym razem zawita do Dąbrowy Górniczej. Galę zaplanowano na 23 listopada.

Borek o powrocie Adamka na ring: Zaczął chodzić do gymu. Decyzja należy do niego [zapraszamy do obejrzenia materiału wideo]

Zobacz wideo

Ostatnie występy Parzęczewskiego?

Na ringu zobaczymy wtedy nadzieję polskiego boksu Roberta Parzęczewskiego (23-1, 16 KO). Pięściarz z Częstochowy zanotował ostatnio serię piętnastu zwycięstw z rzędu, zajmuje czołowe lokaty w światowych rankingach. Jego bilans może się jeszcze poprawić, bo Parzęczewski w najbliższą sobotę walczy na gali w Częstochowie. To może być jedna z ostatnich okazji do obejrzenia go w Polsce. Pięściarzowi marzy się pas mistrza świata, przez co w przyszłym roku prawdopodobnie częściej będziemy go oglądać na galach zagranicznych.

W Dąbrowie Górniczej na ringu pojawi się też Damian Jonak (41-1-1) posiadający obecnie jeden z najlepszych rekordów w Polsce. Co prawda na ostatniej gali MB Promotion Jonak nieco nieoczekiwanie przegrał z Andrew Robinsonem, ale trochę kontrowersji wzbudziła punktacja tego spotkania i ostateczne wskazanie na Brytyjczyka. 36-latek jak zwykle chce jednak kolejnych mocnych rywali i liczy, że tym razem nikomu nie pozostawi wątpliwości. Na kolejną wygraną w Dąbrowie Górniczej będzie liczył Łukasz Wierzbicki (18-0, 7 KO).

Powrót z “emerytury” zaliczy Patryk Szymański (19-2, 10 KO). Po ostatniej walce z Robertem Talarkiem oznajmił, że w przypadku przegranej podtrzyma swoją decyzje o zakończeniu kariery. Po kilku miesiącach dał się namówić na kolejne zmagania na ringu. Kibice się ucieszyli, tym bardziej, że pojedynek z Talarkiem dostarczył im sporo emocji z 10 nokdaunami na czele. Na gali MB Promotions zobaczymy też Kamila Łaszczyka (26-0, 9 KO). Rywale wszystkich pięściarzy ogłaszani będą wkrótce.

Karta walk MB Boxing Night 6:

  • Robert Parzęczewski vs TBA
  • Damian Jonak vs TBA
  • Łukasz Wierzbicki vs TBA
  • Patryk Szymański vs TBA
  • Kamil Łaszczyk vs TB
Więcej o: