Bokserski mistrz świata chce wystartować na igrzyskach olimpijskich!

Meksykańska federacja bokserska skontaktowała się z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO) w sprawie jego ewentualnego występu na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio. I Ruiz Jr z entuzjazmem przyjął taki pomysł.

Andy Ruiz Jr po czerwcowej wygranej przed czasem nad Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO) zasiadł na tronie IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej. Do ich rewanżu dojdzie 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej, o ile sytuacja polityczna w tym kraju nie ulegnie pogorszeniu. Na początku przyszłego roku ruszą eliminacje do turnieju olimpijskiego, w którym mogą brać udział zawodowcy.

Kownacki czeka na walkę o pas. "Ruiz Jr? Adam miałby szanse na wygraną z nim" [WIDEO]

Zobacz wideo

 "To byłby dla mnie wielki zaszczyt. Mój występ na igrzyskach będzie zależał od różnych zobowiązań w umowie, ale zrobimy wszystko, by mogło do tego dojść" - oświadczył Ruiz.

Przypomnijmy, że Ruiz Jr jedenaście lat temu, gdy był jeszcze nastolatkiem (19 l.), próbował dostać się na igrzyska w Pekinie. W turniejach eliminacyjnych na jego drodze stanęli jednak obecni zawodowcy - Robert Alfonso (19-0-1, 9 KO) oraz Oscar Rivas (26-1, 18 KO).

Więcej o boksie przeczytasz na portalu bokser.org

Więcej o: