Fury nie będzie gotowy na rewanż z Wilderem? "Jego oko nigdy nie będzie takie samo"

Aż czterdzieści siedem szwów założono Tysonowi Fury'emu (29-0-1, 20 KO) po wygranej walce z Otto Wallinem (20-1, 13 KO). Zdaniem byłego mistrza świata Andre Warda, Brytyjczyk powinien przełożyć rewanżową walkę z Deontayem Wilderem, by w pełni wyleczyć rozcięty łuk brwiowy.

"Lekcje pokory ukształtowały mnie jako zawodnika"

Zobacz wideo

Przypomnijmy: po dużo trudniejszym niż można było się spodziewać pojedynku Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) pokonał dzielnego i twardego Otto Wallina (20-1, 13 KO) w walce wieczoru gali w Las Vegas. Jednak już w trzeciej rundzie doznał poważnego rozcięcia prawego łuku brwiowego. Po walce udał się do szpitala, gdzie założono mu aż czterdzieści siedem szwów. Natychmiast rozpoczęły się dyskusje nad zaplanowanym na luty rewanżowym pojedynkiem między nim a Deontayem Wilderem.

"Jego okno nigdy nie będzie takie samo"

Włączył się w nie także były mistrz świata dwóch kategorii, Andre Ward, który uważa, że Tyson Fury potrzebuje czasu na wyleczenie rozciętego łuku brwiowego. - Jego oko nigdy nie będzie takie samo. Musi mieć czas, by je wyleczyć. Kilka dodatkowych miesięcy da fanom i mediów to, co chcą zobaczyć w rewanżu - powiedział. - Gdyby wrócił zbyt wcześnie, miałby miękką tkankę i zaczerwienienie wokół swojego oka, którego nie chcemy, żeby nie miał żadnych wymówek - dodał Ward.

Pierwsza walka pomiędzy Wilderem a Furym zakończyła się kontrowersyjnym remisem. Sędziowie punktowali 115:111 dla Wildera, 114:112 dla Fury'ego i 113:113. Obydwaj nie mogli pogodzić się z tym werdyktem, dlatego bardzo szybko promotorzy porozumieli się co do rewanżu.