Hitowa walka oficjalnie ogłoszona! Saul Alvarez powalczy o mistrzostwo świata wagi półciężkiej!

36-letni Siergiej Kowaliow (34-3-1, 29 KO) w kolejnej obronie pasa WBO wagi półciężkiej spotka się z 28-letnim Saulem Alvarezem (52-1-2, 35 KO), mistrzem świata wagi średniej! Pojedynek zakontraktowano na 2 listopada w Las Vegas.
Zobacz wideo

Wszystko potwierdził zarówno Canelo, jak i przedstawiciele platformy streamingowej DAZN, która będzie transmitowała ten pojedynek. Nie znamy dokładnej gaży Rosjanina, lecz będzie to liczba ośmiocyfrowa (minimum 10 milionów dolarów).

Meksykanin był już mistrzem świata wagi junior średniej, średniej oraz super średniej. Jeśli pokona mocno bijącego "Krushera", wstąpi do elitarnego grona pięściarzy z mistrzowskimi tytułami w czterech różnych limitach.

28-letni Canelo zadebiutował na zawodowym ringu mając zaledwie 15-lat. W karierze tylko raz musiał uznać wyższość rywala, kiedy w 2013 roku na punkty wygrał z nim Floyd Mayweather Junior (50-0, 27 KO) (przy czym jeden z trzech sędziów dał remis.). Natomiast Rosjanin przegrał trzy razy. W 2018 roku z Eleider Alvarez, a wcześniej dwa razy z Andy Wardem, ale tamte porażki są uznawane za kontrowersyjne.

Więcej o:
Copyright © Agora SA