Mariusz Wach wraca do boksowania! A walka już za... dwa dni

Mariusz Wach wraca do boksowania. 39-latek już w sobotę zawalczy z Gruzinem, Gogitą Gorgiladze (8-30, 6 KO).
Zobacz wideo

O walce Mariusza Wacha poinformował portal Ringpolska.pl. 39-letni pięściarz już w sobotę wejdzie do ringu w Katowicach, a jego rywalem będzie Gruzin - Gogita Gorgiladze. Najbliższy rywal Polaka w zawodowej karierze stoczył 38 walk, z czego aż 30 przegrał. Gorgiladze ostatnią walkę wygrał w kwietniu 2017 roku, kiedy pokonał przez nokaut Giorgiego Mgaloblishviliego.

- Gorgiladze to ambitny chłopak, który łatwo się nie poddaje. Mariusz potrzebuje teraz trochę lżejszego pojedynku, żeby wrócić na właściwy tor - powiedział Irosław Butowicz, organizator sobotniego wydarzenia.

Wach wraca po pięciu miesiącach

Dla Wacha będzie to powrót po ponad pięciu miesiącach. W kwietniu Polak przegrał przez nokaut z Martinem Bakole Ilungą. Wcześniej Wacha pokonywali też Artur Szpilka oraz Jarell Miller. Ostatnią walkę 39-latek wygrał w marcu 2017 roku, kiedy przez decyzję sędziów pokonał Niemca, Erkana Tepera.

Wach w zawodowej karierze stoczył 38 walk, z których wygrał 33. W listopadzie 2012 roku Polak bił się z Władimirem Kliczką o pasy federacji IBF, WBA i WBO w wadze ciężkiej. Wach przegrał wtedy przez jednogłośną decyzję sędziów, a po gali został przyłapany na stosowaniu zakazanej substancji, za co został zdyskwalifikowany na osiem miesięcy.

Więcej o: