Artur Szpilka i Krzysztof "Diablo" Włodarczyk w konflikcie. Coraz większe napięcie

Narasta napięcie na linii Krzysztof Włodarczyk-Artur Szpilka. Obaj gwiazdorzy polskiego boksu - były mistrz świata wagi cruiser i były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej - najlepsze czasy mają już zapewne za sobą, ale ich ewentualny pojedynek wciąż budzi duże emocje. Stoi za nim wzajemna niechęć, jaką od dawna żywią do siebie charyzmatyczni pięściarze. W tym tygodniu zobaczyliśmy kolejną odsłonę ich konfliktu.
Zobacz wideo

- Każdej jednostki ludzkiej jest mi żal i jest mi przykro, jak się coś źle dzieje. Nie miałem satysfakcji z porażki Szpilki, ale... (...) Karma cię zawsze dopadnie. I tego człowieka po prostu dopada: brak pokory, brak szacunku do ludzi, brak szacunku do promotora - powiedział Włodarczyk w programie Ring TVP Sport. Powrót Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka do ringu spodziewany jest pod koniec listopada, być może w Zakopanem.

Artur Szpilka odpowiada: Niech on popatrzy na swoje zachowanie

- Nie wiem, o jakiej karmie on w ogóle mówi. Niech on popatrzy na swoje zachowanie i kogo tu dopada karma (...) Zawsze mówiłem, że widać w boksie Krzyśka technikę i podejście mistrza świata, ale nie tolerowałem go jako człowieka. Mamy zupełnie inne wartości w życiu. Diablo nie chce walki ze mną, rozmawiałem o tym z Andrzejem Wasilewskim - odpowiedział Artur Szpilka, który na ring wróci już 26 października w Sosnowcu, gdzie będzie chciał zacząć proces odbudowy po brutalnej porażce z Dereckiem Chisorą sześć tygodni temu. Więcej o boksie na bokser.org.