Adam Kownacki najlepszym polskim pięściarzem wagi ciężkiej. Awans po wygranej z Arreolą

W nocy z soboty na niedzielę Adam Kownacki pokonał na punkty Chrisa Arreolę, notując dwudzieste zwycięstwo w zawodowej karierze. Triumf nad Amerykaninem pozwolił polskiemu pięściarzowi awansować na 10. miejsce rankingu pięściarzy wagi ciężkiej, opracowanego przez portal statystyczny Boxrec.com.
Zobacz wideo

Po walce z Chrisem Arreolą, Adam Kownacki awansował w rankingu Boxrec. "Baby face" jest najwyżej sklasyfikowanym Polakiem

W nocy z soboty na niedzielę Adam Kownacki (20-0, 15 KO) pokonał na punkty Chrisa Arreolę (35-6-1) i wciąż pozostaje niepokonanym. Zwycięstwo z Amerykaninem sprawiło, że "Babyface" znalazł się na 10. miejscu rankingu opracowanego przez portal statystyczny Boxrec.com. W zestawieniu najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej, 30-latek wyprzedził byłego mistrza świata organizacji WBO Josepha Parkera.

 

Kownacki jest jednocześnie najwyżej sklasyfikowanym Polakiem. Za plecami urodzonego w Łomży zawodnika znajdziemy m.in.: Tomasza Adamka (22. miejsce), Artura Szpilkę (33.), Łukasza Różańskiego (44.) i Mariusza Wacha (50.).

Ranking najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej według portalu Boxrec.com:

  1. Andy Ruiz Jr
  2. Deontay Wilder
  3. Anthony Joshua
  4. Tyson Fury
  5. Aleksander Powietkin
  6. Dillian Whyte
  7. Jarrell Miller
  8. Luis Ortiz
  9. Kubrat Pulew
  10. Adam Kownacki
Więcej o: