Adam Kownacki najlepszym polskim pięściarzem wagi ciężkiej. Awans po wygranej z Arreolą

W nocy z soboty na niedzielę Adam Kownacki pokonał na punkty Chrisa Arreolę, notując dwudzieste zwycięstwo w zawodowej karierze. Triumf nad Amerykaninem pozwolił polskiemu pięściarzowi awansować na 10. miejsce rankingu pięściarzy wagi ciężkiej, opracowanego przez portal statystyczny Boxrec.com.
Zobacz wideo

Po walce z Chrisem Arreolą, Adam Kownacki awansował w rankingu Boxrec. "Baby face" jest najwyżej sklasyfikowanym Polakiem

W nocy z soboty na niedzielę Adam Kownacki (20-0, 15 KO) pokonał na punkty Chrisa Arreolę (35-6-1) i wciąż pozostaje niepokonanym. Zwycięstwo z Amerykaninem sprawiło, że "Babyface" znalazł się na 10. miejscu rankingu opracowanego przez portal statystyczny Boxrec.com. W zestawieniu najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej, 30-latek wyprzedził byłego mistrza świata organizacji WBO Josepha Parkera.

 

Kownacki jest jednocześnie najwyżej sklasyfikowanym Polakiem. Za plecami urodzonego w Łomży zawodnika znajdziemy m.in.: Tomasza Adamka (22. miejsce), Artura Szpilkę (33.), Łukasza Różańskiego (44.) i Mariusza Wacha (50.).

Ranking najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej według portalu Boxrec.com:

  1. Andy Ruiz Jr
  2. Deontay Wilder
  3. Anthony Joshua
  4. Tyson Fury
  5. Aleksander Powietkin
  6. Dillian Whyte
  7. Jarrell Miller
  8. Luis Ortiz
  9. Kubrat Pulew
  10. Adam Kownacki