Tomasz Adamek krytykuje Adama Kownackiego. "Tak nie może być"

- Gratuluję Adamowi Kownackiemu. Ale tak nie może być. Od jutra musi zacząć dietę - powiedział Tomasz Adamek po walce Kownackiego, który pokonał Chrisa Arreolę jednogłośną decyzją sędziów
Zobacz wideo

- Zawsze trzeba się spodziewać 12 rund. Nie wiadomo, co pokaże przeciwnik. Mimo że Arreola nie jest już najmłodszy, pokazał charakter, przez co Adam Kownacki miał 12 rund ciężkiej przeprawy. Było dużo ciosów w jedną i druga stronę, ale wygrał zasłużenie. Gratulacje dla niego - stwierdził Adamek.

Adamek: Adam Kownacki lubi dużo ważyć. Musi schudnąć

- Chris Arreola był chudy, bo wiedzieli, że Adam lubi ważyć dużo. Gdyby był troszkę chudszy, myślę, że byłby lepszy efekt tej walki. Waga swoje robi i myślę, że Kownacki był za ciężki w tej walce. Nie może tak być, bo przez to nogi muszą dźwigać te 270 funtów ( ważył dokładnie 120 kg, najwięcej w karierze - dop. red.). Powiedziałem do jego brata, że Adam musi schudnąć i dbać o dietę. Pamiętam, że gdy razem trenowaliśmy, był dużo lepszy i dużo szybszy. Adam ma charakter, ma serducho, ma twardą szczękę i wszystko umie.

Przeprowadzający wywiad Przemysław Garczarczyk powiedział, że około trzeciej rundy Kownacki miał mniej energii. - To przez wagę. Nie chcę brzydko powiedzieć, ale to nie jest dobre dla pięściarza. On musi schudnąć i od jutra zacząć dietę - kategorycznie powiedział Adamek.

 
Więcej o: