Media: Tyson Fury poznał rywala. Wielka niespodzianka

Jak informuje "The Sun", linearny mistrz świata Tyson Fury (28-0-1, 20 KO) zmierzy się we wrześniu ze Szwedem Otto Wallinem (20-0, 13 KO), notowanym obecnie na czwartym miejscu rankingu WBA wagi ciężkiej i jedenastym miejscu rankingu IBF. Wrześniowa walka ma być ostatnim przystankiem Fury'ego przed rewanżem z mistrzem WBC Deontayem Wilderem w pierwszym kwartale przyszłego roku.

28-letni Wallin walczył w kwietniu z Nickiem Kisnerem, ale walka została zakończona już w pierwszej rundzie z powodu rozcięcia nad okiem, jakiego doznał Kisner. Pojedynek uznano za nieodbyty. Natomiast w kwietniu zeszłego roku Wallin odniósł największe zwycięstwo w swojej zawodowej karierze, zdobywając tytuł mistrza Unii Europejskiej w walce z rodakiem - Adrianem Granatem (zwycięstwo jednogłośną decyzją sędziów). Polscy kibice mogą również kojarzyć Wallina ze sparingów z Krzysztofem Głowackim przed walką Polaka z Aleksandrem Usykiem w 2016 roku.

Wasilewski: Dla Głowackiego to 1,5 miliona dolarów różnicy w gaży

Zobacz wideo

Były rywal Joshui

Ciekawą sprawą jest też fakt, że boksujący z odwrotnej pozycji "Ottomatic" (amatorski bilans 34-12) ma na koncie dwie walki z Anthonym Joshuą (obie przegrane) w boksie olimpijskim i sparingi z Brytyjczykiem przed walką Joshua vs Martin. Szwed twierdzi, że sprawiał Brytyjczykowi podczas sparingów poważne problemy. Chciał również nawiązać w czerwcu do historii swojego rodaka Ingemara Johanssona, który dokładnie 60 lat temu zdobył w Nowym Jorku tytuł mistrza świata wagi ciężkiej, nokautując Floyda Pattersona. Wallin zgłosił się do walki z Joshuą, chciał zastąpić zawieszonego za doping Jarrella Millera.

Przypomnijmy na koniec, że Tyson Fury ostatni raz walczył w czerwcu, deklasując Toma Schwarza w swojej pierwszej walce w ramach lukratywnej umowy z telewizją ESPN. Kandydatami do jesiennej walki z Brytyjczykiem byli m.in. Kubrat Pulew, Jarrell Miller, Trevor Bryan i Charles Martin, ale wygląda na to, że ostatecznie rywalem ''Króla Cyganów'' będzie dwumetrowy szwedzki mańkut. Czekamy teraz na oficjalne potwierdzenie.

Więcej o boksie przeczytasz na portalu bokser.org

Więcej o: