Mistrz świata WBO usunięty z samolotu. Miał napastować jedną z pasażerek

Jak donoszą wiarygodne źródła ze Stanów Zjednoczonych, mistrz świata WBO wagi półciężkiej Siergiej Kowaliow (33-3-1, 28 KO) został 15 lipca usunięty z samolotu na lotnisku Fort Lauderdale-Hollywood. Powodem usunięcia Kowaliowa było jego nieodpowiednie zachowanie wobec pewnej kobiety.
Zobacz wideo

Pasażerka oskarżyła Rosjanina o złapanie jej za rękę i wymuszenie pocałunku, po którym miało nastąpić obrzucenie kobiety banknotami. Mówi się również o ostrej wymianie zdań między Kowaliowem i kilkoma pasażerami.

Jak donosi portal The Athletic, ww. kobieta płakała i zgłosiła personelowi samolotu, że czuje się ''pozbawiona komfortu i bezpieczeństwa''. Po tym zgłoszeniu nastąpiło usunięcie Kowaliowa z pokładu. Nie doszło do aresztowania i nie jest prowadzone dochodzenie.

Kowaliow miał już podobną historię

Przypomnijmy, że w styczniu Kowaliow został oskarżony o uderzenie kobiety w czerwcu 2018 roku. Kobieta miała wówczas odrzucić jego zaloty na imprezie tanecznej, a następnie doznać złamania nosa, wstrząsu mózgu i urazu kręgosłupa po ataku ze strony ''Krushera''. Rosyjski pięściarz twierdzi, że jest niewinny, sprawa wciąż nie jest rozstrzygnięta.

Już za niecały miesiąc, 24 sierpnia w Czelabińsku Kowaliow zmierzy się z obowiązkowym pretendentem do tytułu, Anthonym Yarde (18-0, 17 KO). Jeżeli wygra, jesienią może go czekać wielka walka z największą gwiazdą współczesnego boksu - Canelo Alvarezem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.