Sport.pl

Wilder o śmierci Dadaszewa: Ryzykujemy w ringu życiem. Nie patrzcie na nas jak na zwierzęta

- Jeśli chodzi o śmierć Dadaszewa, to wciąż mówię ludziom, że ryzykujemy w ringu życiem. A ci wciąż poniżają pięściarzy. Dostajemy po głowie dla rozrywki widowni. Głowa nie jest stworzona, by w nią uderzać i uszkadzać mózg. Nie patrzcie na nas jak na zwierzęta, jak na kawał mięsa. Jesteśmy ludźmi. Maksim jest kolejnym tragicznym przykładem - powiedział Deontay Wilder.

W środowym wywiadzie z mistrzem świata WBC wagi ciężkiej, Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO) dla AB Boxing Newsporuszono cztery tematy: rewanż Andy'ego Ruiza z Anthonym Joshuą, ewentualną walkę Wildera z Ruizem w przyszłym roku, pojedynek z obowiązkowym pretendentem Dillianem Whyte'em i śmierć Makisma Dadaszewa.

Wilder: Nie patrzcie na nas jak na zwierzęta

- Jeśli chodzi o śmierć Dadaszewa, to wciąż mówię ludziom, że ryzykujemy w ringu życiem. A ludzie wciąż nazywają pięściarzy bumami, poniżają i krytykują. Dostajemy po głowie dla rozrywki widowni. Głowa nie jest stworzona, by w nią uderzać i uszkadzać mózg. Nie patrzcie na nas jak na zwierzęta, jak na kawał mięsa. Jesteśmy ludźmi. Maksim jest kolejnym tragicznym przykładem. Uważajcie więc, kiedy krytykujecie pięściarzy. Okażcie im szacunek - powiedział Wilder.

We wtorek światowe media obiegła informacja o śmierci rosyjskiego pięściarza Maksima Dadaszewa. 28-latek zmarł w szpitalu w wyniku obrażeń odniesionych w trakcie walki z Subrielem Matiasem. Rosjanin, w przypadku zwycięstwa z Portorykańczykiem, miał później zawalczyć o mistrzostwo świata IBF wagi super lekkiej. Po przyjęciu ponad 300 ciosów, Dadaszew trafił pod opiekę służb medycznych, a później został przewieziony do szpitala w Maryland (w tym mieście toczyła się walka). Tam przeszedł operację (stwierdzono u niego obrzęk mózgu) i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Ostatecznie Rosjanina nie udało się uratować.

Wilder o walce Ruiza z Joshuą

- Nie wiem, co się dzieje w sprawie rewanżu Ruiza z Joshuą. Niby ma do niego dojść, ale nic nie jest chyba pewne. Ja chcę zunifikować pasy wagi ciężkiej i do tego dążę. Do mojej walki z Ruizem mogłoby dojść w Atlancie, myślałem o tym, ale raczej dojdzie do niej gdzie indziej, oczywiście jeśli Ruiz zachowa pasy - przyznał Wilder.

Wilder: Whyte zostanie znokautowany 

- Eddie Hearn mówi, że może mnie zmusić do walki z Whyte'em, ale tak naprawdę nie może zrobić niczego. Oni płaczą, że czekają ponad 600 dni, ale dałem im cztery szanse. Kiedy w końcu się zmierzę z Whyte'em, czeka go to samo, co Breazeale'a. Nie gram w żadne gierki, jestem zawodnikiem innego gatunku. Whyte zostanie znokautowany - dodał ''Bronze Bomber'', który jesienią (prawdopodobnie 9 listopada) ma stoczyć rewanż z Luisem Ortizem. Jeżeli wygra, w pierwszym kwartale przyszłego roku powinno dojść do drugiego rewanżu: wielkiej walki z Tysonem Furym.

Więcej informacji o boksie na portalu bokser.org.

Więcej o:
Komentarze (23)
Wilder o śmierci Dadaszewa: Ryzykujemy w ringu życiem. Nie patrzcie na nas jak na zwierzęta
Zaloguj się
 • miqlec

  Oceniono 17 razy 17

  A kto wam, kurna, każe? Robicie to wyłącznie dla kasy i nie trzeba dorabiać tutaj żadnej filozofii.

 • hejkumkejkum

  Oceniono 15 razy 15

  Zapomniał dodać, że dostają za to nieosiągalną dla większości zwykłych ludzi kasę, a poza tym gdyby nie boks biłby ludzi na ulicy bo większość z nich nic innego nie umie.

 • kac

  Oceniono 15 razy 13

  Jestem jak najdalszy od "patrzenia jak na zwierzęta" na ludzi zajmujących się boksem.
  Jednak proszę mi wybaczyć, ale nie patrzę na to zajęcie jak na sport.
  Nie jest sportem coś, gdzie celem jest obicie przeciwnika. Po prostu nie jest.

 • marek804

  Oceniono 12 razy 12

  Wilder gada kompletne bzdury pod publiczkę. Każdy z nich wchodzi dom ringu dla kasy i niech głupot nie opowiada że dla rozrywki gawiedzi. Nikt za darmo nie dał by sobie walić po mordzie.

 • freesystemtheory

  Oceniono 10 razy 10

  Nikt wam kuźwa nie każe imbecyle. Walicie się po łbach durnych dla kasy, a nie widowni.

 • cezaryk

  Oceniono 10 razy 10

  > Nie patrzcie na nas jak na zwierzęta
  Pogrzało? Zwierzęcia byłoby mi szkoda.
  Debila dobrowolnie obijającego sobie mózg absolutnie nie. Idź się poszprycuj.

 • e.olsen

  Oceniono 9 razy 9

  > Dostajemy po głowie dla rozrywki widowni.

  No proszę. Bokser-filozof odkrywa powszechnie znane od dawna prawdy...

 • kaplan.raka.odbytu

  Oceniono 6 razy 6

  Jeju to nie wiem, może proszę zmienić pracę? A no tak, inna robota takiego zysku nie przyniesie.

 • buk.humor.dziczyzna11

  Oceniono 6 razy 6

  nie obrażaj zwierząt

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX