Sport.pl

Promotor Polaka po walce Artur Szpilka - Dereck Chisora: Ta walka nie powinna się odbyć

Artur Szpilka został brutalnie znokautowany przez Derecka Chisorę już na początku drugiej rundy. - Powinienem powiedzieć "nie". Ta walka nie powinna się odbyć - tuż po walce mówił Andrzej Wasilewski, promotor polskiego pięściarza.
Zobacz wideo

Dla Artura Szpilki walka z Dereckiem Chisorą była szansą na powrót do poważnego boksowania w wadze ciężkiej. Niestety, Polak tej szansy nie wykorzystał. Niewiele ponad minutę po rozpoczęciu drugiej rundy Chisora trafił Szpilkę potężnym prawym sierpowym, który zakończył walkę. Chociaż Polak przez chwilę utrzymał się na nogach, to po kolejnych ciosach Brytyjczyka padł na deski, a sędzia natychmiastowo przerwał walkę.

Polak przez kilka chwil nie podnosił się z maty, a gdy już wstał, miał problem, by utrzymać się na nogach. Dla Szpilki to czwarta porażka w zawodowej karierze. 30-latek na swoim koncie ma 22 zwycięstwa w 26 walkach. Po porażce z Chisorą trudno wyobrazić sobie, by Szpilka odniósł jeszcze jakiekolwiek poważne zwycięstwo. Ciężka porażka z Brytyjczykiem może oznaczać koniec jego kariery.

Szpilka - Chisora. "Ten pojedynek nie powinien się odbyć"

- Chisora ledwo się ruszał. Brytyjczyk wydawał się rywalem łatwym do boksowania. Tylko trzeba było stalowo boksować na boki, lekko kontrować. Gdyby Szpilka boksował tak jak Chisora wyglądał na bardzo silnego fizycznie, ale zarazem kompletnie rozbitego. Ledwo się ruszał. Koordynacja ruchowa była u niego bardzo słaba. Co dalej z karierą Szpilki? Kilka minut po walce nie powinno się podejmować decyzji. Uważam jednak, że nie powinienem się zgodzić na tę walkę. Ten pojedynek nie powinien się odbyć - mówił na antenie TVP Sport Andrzej Wasilewski.

 

Więcej o boksie przeczytasz na portalu bokser.org

Więcej o:
Komentarze (91)
Promotor Polaka po walce Szpilka - Chisora: Ta walka nie powinna się odbyć
Zaloguj się
 • qqracza

  Oceniono 65 razy 61

  "Gdyby Szpilka boksował tak jak Chisora wyglądał na bardzo silnego fizycznie, ale zarazem kompletnie rozbitego." Ktoś może to przetłumaczyć?

 • d33mariusz

  Oceniono 62 razy 56

  Ta walka nie powinna się odbyć bo Szpilka nie jest bokserem tylko osiedlowym przygłupem pozbawionym warunków fizycznych i cech boksera wagi ciężkiej.

 • hiperon59b

  Oceniono 40 razy 32

  Może wreszcie znalazł się ktoś kto wybije boks Szpilce z głowy. Boksować Szpilka może się ze swoim psem (to podobno też bokser) którego ratownicy musieli sprowadzać z gór bo wybrał się w góry bez raków (ten pies) i bez ciepłej czapki.

 • starszy-65

  Oceniono 37 razy 31

  Pan Szpilka powinien jednak odpuścić i zająć się golfem bo jeżeli nie potrafi w ringu zachować się jak dobrze wyszkolony bokser to wszyscy silni i niewyszkoleni będą go bili aż szkoda a pisanie o nokaucie brutalnym jest czystym idiotyzmem świadczącym o nieznajomości tematu bo gdzie w boksie występuje nokaut nie brutalny?, chyba w główce autora !.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 25 razy 23

  Walka, bijatyka, "pojedynek" jest wtedy, gdy dwóch się wzajemnie napie.dala.
  W tym przypadku mieliśmy do czynienia z brutalnym pobiciem.
  Ta "pojedynek" nie powinien się odbyć i
  NIE ODBYŁ SIĘ!
  Koniec komentarza.

 • yaro1771

  Oceniono 29 razy 17

  Może to w końcu spowoduje, że nie będę widział Szpilki w telewizji i w ogóle zniknie z mediów. Może niech wróci do kryminalnej przeszłości ? Tam chyba najlepiej się czuje !

 • i.l

  Oceniono 18 razy 14

  chuligan to dobry na początek, ale potem musi nauczyć się czytać i pisać, albo kończy tam gdzie zaczął

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX