David Haye wskazał faworyta walki Szpilka - Chisora. "To pięściarz klasy światowej"

- To będzie trudna walka dla Derecka. Szpilka to pięściarz klasy światowej, mańkut, ma wielkie serce - analizuje sobotnią walkę David Haye, promotor Chisory.
Zobacz wideo

W sobotę w londyńskiej o2 Arena Artur Szpilka zmierzy się z Dereckiem Chisorą. Dla Polaka będzie to walka o być albo nie być w poważnym boksie. Tuż przed walką wypowiedział się Davide Haye, były mistrz świata, a obecnie promotor Chisory.

- Szpilka boksersko jest znacznie lepszy, więcej potrafi, ma świetne ciosy proste, ale Dereck ma siłę, jest duży, ma twardą szczękę, idzie ciągle do przodu. Jak ruszy, to trudno go zatrzymać. Kibice będą podekscytowani oglądając tę walkę. Szansę są pół na pół, Dereck to wie, ale przechyli szalę na swoją stronę. Z Whyte’em prezentował się bardzo dobrze do momentu tego kapitalnego lewego rywala. Taki jest boks. On chce walk o mistrzostwo świata, Szpilka także, każdy z nich jest w sytuacji, że musi wygrać w sobotę - analizuje Haye.

Kto wygra pojedynek? - To będzie trudna walka dla Derecka. Szpilka to pięściarz klasy światowej, mańkut, ma wielkie serce, sprawił Wilderowi dużo problemów zanim nie przyjął największego ciosu w karierze. Dereck trenował jednak ciężko, zna Szpilkę, wie, że to będzie ciężki pojedynek. On chce wojny, mam nadzieję, że Szpilka też i wtedy będzie fantastyczny pojedynek. Dereck jest jednak silniejszy i wygra. Stawiam zwycięstwo przed czasem w późniejszych rundach - ocenił Haye.

Walka odbędzie się w sobotę około godziny 22:00.

Więcej o: