Sport.pl

Ugonoh znokautowany przez Różańskiego. Kontrowersyjny koniec walki [WIDEO]

Izu Ugonoh został znokautowany w 4. rundzie przez Łukasza Różańskiego (11-0, 10 KO). Jednak ostateczny cios trafił Ugonoha, gdy klęczał już na deskach ringu, w dodatku po komendzie stop. Sędzia ringowy Robert Gortat mimo ewidentnego przewinienia ogłosił porażkę zamroczonego Ugonoha.

Łukasz Różański zgodnie z przewidywaniami rozpoczął walkę z dużą werwą, nacierając zdecydowanie na zachowawczego Izu Ugonoha. W pierwszych dwóch rundach pięściarz z Gdańska dzięki niezłej pracy nóg unikał jeszcze zagrożenia, zaskakujący był jednak brak jego ciosów kontrujących. W trzeciej rundzie był już w wyraźnych opałach, choć większość zamachowych ciosów rywala przyjmował głównie na gardę.

W pewnym momencie przyklęknął jednak, choć nie było widać ciosu, który to sprawił. Dlatego sędzia Gortat początkowo uznał, że nie ma nokdaunu, jednak Ugonoh nie wstawał, więc rozpoczęło się liczenie. Ugonoh pozbierał się i choć wydawało się, że w tym momencie koniec jest bliski, udało mu się nawet wstrząsnąć Różańskim. To było jednak odsunięcie fatalnego końca. Pod koniec rundy Ugonoh ponownie znalazł się na deskach, tym razem po ciosie, którego sędzia Gortat nie zauważył i nie podjął liczenia.

Izu Ugonoh był już na deskach

Można dyskutować, czy uznanie faulu Różanskiego po ciosie kończącym walkę cokolwiek zmieniłoby w obrazie tej walki, skoro Ugonoh został wyraźnie zdominowany przez rywala i stało się z nim to samo co z Joshuą w walce z Ruizem. Ale skoro słusznie bulwersuje nas faul Briedisa na Głowackim, powinniśmy być konsekwentni. Ugonoh powinien dostać czas na dojście do siebie, a Różańskiemu sędzia powinien odjąć punkt. Oburzające są również komentarze ekspertów, którzy tę sprawę zlekceważyli, usprawiedliwiając sprawcę przewinienia. Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org.

Więcej o:
Komentarze (41)
Ugonoh znokautowany przez Różańskiego. Kontrowersyjny koniec walki [WIDEO]
Zaloguj się
 • brods

  Oceniono 28 razy 28

  dupa nie sędzia ...... , jak ma się problemy ze wzrokiem to się leczy a nie sędziuje........

 • byrcyn11

  Oceniono 27 razy 25

  To wyraźne przyzwolenie dla bokserów; bijcie gdzie popadnie nawet po gongu czy komendzie - stop. Jeśli w taki sposób wygracie , to wynik pójdzie w świat, a jak to było - nikt nie będzie pamiętał.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 15 razy 15

  Boks zawodowy to już nie sport.

 • 1-wolne

  Oceniono 18 razy 14

  To nie był boks to bijatyka osiłka. takich walk nie powinno się transmitować.
  Sędziowie podobnie jak w pierwszej walce to dletanci ustawieni za kasę.

 • a.k.traper

  Oceniono 17 razy 13

  Boks jest biznesem a nie sportem i to obliczonym na najniższe instynkty w stylu walk psów, kogutów czy pająków.

 • ossmolony

  Oceniono 12 razy 12

  Ta śmieszny i dziwaczny boks odbył się na typowym poziomie walk podwórkowo jarmarcznych - do którego dokładnie dopasowany był jej sędzia.

 • grb3

  Oceniono 12 razy 12

  Ugonoh byl w tej walce dziwny, nie do konca wiadomo czemu zaczal sie wywracac... Jest skonczony i przegralby tak czy inaczej ale ostatni cios to jest 100% dyskwalifikacja dla Rozanskiego albo jak sedzia ma gest i jest litosciwy to 5 min odpoczynku i zabranie punktu - no ale sedzia Gortat wyliczyl do 10... zenada na kazdym polu...

 • generalgapcio

  Oceniono 19 razy 11

  I tak być powinno. Po co sędziowie? Punty i takie tam duperele? Wchodzą na ring jeden schodzi. Przy okazji sami siebie by eliminowali z korzyścią dla społeczeństwa. :)

 • hen-live

  Oceniono 12 razy 10

  Skandaliczne sędziowanie to fakt. Ale to nie zmienia prawdy że Ugonoh przereklamowany i zatrzymał się w rozwoju. Pajacowanie w tańcach z gwiazdami na pewno nie pomaga.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX