Wielki sukces polskiej bokserki! Kolejny tytuł w karierze

Polska bokserka Karolina Koszewska ze złotym medalem igrzysk europejskich w boksie! Nasza zawodniczka w finale kategorii do 69 kg pokonała Włoszkę Assuntę Canforę 4:1.

W Mińsku trwają igrzyska europejskie. Wśród wielu dyscyplin organizatorzy przewidzieli także boks. W kategorii do 69 kg najlepsza okazała się reprezentantka Polski - Karolina Koszewska. Zawody igrzysk europejskich rozpoczęła od 1/8 finału - pokonała na tym etapie Białorusinkę Antaninę Aksenawą 5:0.

W ćwierćfinale Polka wygrała 4:1 z Rosjanką Jarosławą Jakusziną. W półfinale po ciężkiej walce pokonała Irlandkę Grainne Walsh 3:2.

W wielkim finale Koszewska zmierzyła się z Włoszką Assuntą Canforą. Jej przewaga nie podlegała dyskusji. Wygrała zdecydowanie - aż czterech sędziów przyznało jej zwycięstwo. Wynik 4:1 dał jej złoty medal igrzysk europejskich. To kolejny sukces w karierze 37-letniej bokserki. Koszewska w 2005 roku była mistrzynią Europy, a dwa lata wcześniej wicemistrzynią Starego Kontynentu. Była także zawodową mistrzynią świata w boksie, ale po latach wróciła do boksu olimpijskiego.