Krzysztof Głowacki spadł w rankingu WBO po kontrowersyjnej porażce

Krzysztof Głowacki spadł na 2. miejsce w rankingu WBO w wadze junior ciężkiej, po decyzji federacji, która uznała mistrzostwo świata Mairisa Briedisa, zdobyte w niebywale kontrowersyjnych okolicznościach.

Informowaliśmy już Was o decyzji World Boxing Organization. Teraz o miejscach Polaków w najnowszym rankingu tej federacji. Zaczynamy od zdetronizowanego Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO). Po bardzo kontrowersyjnej porażce z Mairisem Briedisem "Główka" zameldował się na drugim miejscu w wadze junior ciężkiej. W tym samym limicie Michał Cieślak (19-0, 13 KO) zamyka pierwszą dziesiątkę.

Zobacz wideo

Z listy pretendentów wagi ciężkiej usunięto Adama Kownackiego, a w półciężkiej z piątej lokaty na szóstą spadł Robert Parzęczewski (23-1, 16 KO), pomimo iż na stałe przeniósł się do niższej kategorii, super średniej. Ostatnim Polakiem w rankingu WBO pozostaje drugi Maciej Sulęcki (28-1, 11 KO), który już w sobotę zaatakuje panującego mistrza wagi średniej, Demetriusa Andrade (27-0, 17 KO). Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org.

Aleksander Usyk obowiązkowym pretendentem do walki o mistrzostwo świata. Wiadomo, z kim zawalczy

Niedawny król wagi cruiser Aleksander Usyk (16-0, 12 KO) nie zadebiutował jeszcze w wadze ciężkiej, ale już uzyskał status obowiązkowego pretendenta do tytułu WBO, którego posiadaczem jest Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO). Federacja pozytywnie rozpatrzyła petycję, którą w imieniu Usyka złożył prawnik John Hornewer. 

Więcej o: