Sport.pl

Ogromne zamieszanie po walce Głowackiego z Briedisem. Nikt nie wie, o co walczyli

Nie milkną echa walki Krzysztofa Głowackiego z Mairisem Briedisem. Nadal nie ma jednoznacznej decyzji, czy bokserzy w półfinale turnieju WBSS walczyli o pasy federacji WBO i WBC.

Do pierwszej skandalicznej sytuacji w sobotniej walce doszło już w drugiej rundzie. Krzysztof Głowacki trafił swojego rywala w tył głowy, na co Łotysz odpowiedział uderzeniem łokciem w szczękę. Otrzymał za to ostrzeżenie od sędziego. Chwilę później polski bokser był liczony, po jednym z uderzeń Briedisa. Kilkadziesiąt sekund później Głowacki był liczony po raz drugi, gdy Łotysz uderzył Polaka już po gongu kończącym rundę. Kilkanaście sekund po rozpoczęciu 3. rundy walka została przerwana, gdy polski bokser znalazł się na deskach.

O co walczyli Głowacki z Briedisem?

Choć minęły dwa dni od zakończenia pojedynku, nadal nie ma oficjalnej decyzji, o co walczyli pięściarze. Pewne jest to, że stawką pojedynku był awans do turnieju World Boxing Super Series. Nie ma natomiast informacji, czy Mairis Briedis zdobył jakikolwiek pas, choć jeszcze przed pojedynkiem stawką były pasy federacji WBC i WBO. 

Obecnie wydaje się, że obydwie federacje wycofały się z honorowania zwycięzcy pojedynku Briedis - Głowacki pasem i tytułem mistrza świata. Te słowa znajdują swoje potwierdzenie w wypowiedzi Andreia Ahmedova, szefa Łotewskiej Federacji Boksu Zawodowego. - Walka nie była sankcjonowana ani przez WBC ani przez WBO. Oficjalnie rozgrywała się tylko o miejsce w finale WBSS - przyznał Ahmedov. 

Więcej o:
Komentarze (4)
Ogromne zamieszanie po walce Głowackiego z Briedisem. Nikt nie wie, o co walczyli
Zaloguj się
 • baxter21

  Oceniono 6 razy 6

  Próbują się wycofać rakiem z tej parodii którą widział cały świat. Ale to i tak nie zmniejszy wstydu i niesmaku po tym co tam się działo

 • leoleo

  Oceniono 2 razy 2

  a czy ktoś jest/będzie za to odpowiedzialny? , aha, i za co?

 • byann

  0

  Kiedyś były mistrzostwa Europy, świata i Olimpiada.
  Ktoś potrafi prześledzić te wszystkie pasy i tytuły?
  Ja mam wrażenie, ze liczba tych miszczów i pasów jest bliżej nieokreślona.

 • januszasj

  Oceniono 1 raz -1

  Jeden bije łokciem, inny odgryza ucho - taki to "sport" !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX