Sport.pl

Walka Głowacki - Briedis zostanie powtórzona? Do akcji może wkroczyć WBO

- WBO absolutnie MOŻE nakazać powtórzenie walki na podstawie błędów sędziowskich. To nie tak, że decyzja ringowego (widziałem takie opinie) jest niepodważalna - napisał na Twitterze Przemysław Garczarczyk, ekspert bokserski i dziennikarz fightnews.com oraz Polsatu Sport, komentując w ten sposób skandaliczną walkę Krzysztofa Głowackiego z Mairisem Breidisem, którą Polak przegrał przez nokaut.

Mairis Briedis pokonał Krzysztofa Głowackiego poprzez nokaut na gali w Rydze. Pojedynek obu pięściarzy miał skandaliczny przebieg. Do pierwszej kontrowersyjnej sytuacji doszło w drugiej rundzie. Polak trafił swojego rywala w tył głowy, na co Łotysz odpowiedział uderzeniem łokciem w szczękę. Otrzymał za to ostrzeżenie od sędziego. Chwilę później polski bokser był liczony, po jednym z uderzeń Briedisa. Po chwili był liczony po raz drugi, gdy sędzia nie usłyszał gongu kończącego 2. rundę. Kilkanaście sekund po rozpoczęciu 3. rundy walka została przerwana, gdy Głowacki znalazł się na deskach.

Skandaliczny przebieg walki skomentował także Przemysław Garczarczyk, ekspert bokserski. - WBO absolutnie MOŻE nakazać powtórzenie walki na podstawie błędów sędziowskich. To nie tak, że decyzja ringowego (widziałem takie opinie) jest niepodważalna. Przepisy na to pozwalają. Jak będzie - to inna sprawa. Nie odpuszczamy - napisał na Twitterze dziennikarz fightnews.com i Polsatu Sport.

Złożenie oficjalnego protestu zapowiedział także Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport. - To teraz rozumiem dlaczego WBC wycofało się z tej farsy. Jako oficjalny nadawca TVP Sport złoży protest. Jeśli tak ma wyglądać zawodowy boks to dziękujemy. Bawcie się sami. Dziadostwo - napisał na Twitterze Szkolnikowski.

Więcej o:
Komentarze (7)
Walka Głowacki - Briedis zostanie powtórzona? Do akcji może wkroczyć WBO
Zaloguj się
  • y.y

    Oceniono 8 razy 6

    O czym jest ten pseudoartykuł? O wpisie na TT, w którym ktoś spekuluje, że coś może będzie, a może nie?
    Cenisz dobre dziennikarstwo?:))))

  • wolfspider

    Oceniono 3 razy 3

    Bzdury.

  • wsamopludnie

    0

    Pan Garczarczyk (wspomniany ekspert bokserski) mówił też na swoim vlogu na kanale youTube że ze względu na układy biznesowe i napięty terminarz jest mało prawdopodobne aby protest został uwzględniony.

  • d33mariusz

    Oceniono 4 razy 0

    Może to może tamto. Morze jest szerokie i głębokie. Jak już zapadnie jakaś decyzja to wtedy napiszcie. Bo na razie to są tylko pobożne życzenia.

  • nietyp

    Oceniono 18 razy -12

    No przecież się napier..dalali!!! Czy nie o to wam chodzi w tym "sporcie"? Gdyby to Łotysz leżał, to oczywiście nic by wam nie przeszkadzało... Dorabianie jakichś bzdurnych zasad do czegoś takiego, jest wręcz żałosne... A później kończy to coś, jak roślina, i jeszcze doi ze wspólnej kasy na koszmarnie kosztowne leczenie i utrzymanie go przy życiu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX