Znany komentator proponuje: Adam Kownacki powinien zawalczyć z pogromcą Joshui!

Komentator telewizji Showtime, doświadczony Al Bernstein proponuje walkę świeżo upieczonego mistrza świata IBF, WBO i WBA, Andy'ego Ruiza Juniora (33-1, 22 KO) z najlepszym polskim zawodnikiem wagi ciężkiej, Adamem Kownackim (19-0, 15 KO). Według Bernsteina mogłoby do niej dojść, gdyby Anthony Joshua (22-0, 21 KO) nie chciał stoczyć natychmiastowego rewanżu z Meksykaninem.

- Jeśli Joshua nie stoczy od razu rewanżu z Ruizem, naturalną sprawą byłaby konfrontacja Ruiza z Kownackim. Zapełniłaby halę Barclays Center i dałaby widzom potencjalną walkę roku - napisał Bernstein w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo

Choć propozycja Bernsteina brzmi niezwykle kusząco (oczywiście szczególnie dla polskich kibiców), w tej chwili wygląda na to, że dojdzie do drugiej walki Brytyjczyka z jego pogromcą. Promotor Joshuy, Eddie Hearn uruchomił klauzulę o rewanżu zawartą w umowie na pierwszą walkę, a następnie oznajmił, że prezesi najważniejszych federacji zapewnili go, iż nie odbiorą Ruizowi żadnego z pasów przed rewanżem. Innym słowy nie zarządzą w najbliższych miesiącach żadnej obowiązkowej obrony. Więcej informacji ze świata boksu na portalu bokser.org.

Więcej o:
Copyright © Agora SA