Oficjalnie! Krzysztof Głowacki będzie walczył o pas mistrza świata!

Stało się to, na co polscy kibice czekali od kilku miesięcy. Krzysztof Głowacki (31-1, 19 KO) po prawie trzech latach zawalczy ponownie o mistrzostwo świata! Stawką zakontraktowanej na 15 czerwca w Rydze walki z Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO) będzie wakujący pas WBC wagi junior ciężkiej. Federacja, której szefem jest Mauricio Sulaiman, czempionowi Aleksandrowi Usykowi nadała tytuł "mistrza w zawieszeniu".

Turniej World Boxing Super Series rośnie na znaczeniu. W grę wchodzą już nie tylko "srebrne paski" lub tymczasowe tytuły. Dziennikarz ESPN Dan Rafael napisał na swoim Twitterze, że o wakujący pas WBC zawalczą właśnie Krzysztof Głowacki z Briedisem. To bardzo ważne w kontekście obecnej sytuacji wagi cruiser. 

Zobacz wideo

Co oznacza tytuł "mistrz w zawieszeniu"? Ołeksandr Usyk może w każdej chwili wystąpić z chęcią powrotu do wagi junior ciężkiej i stoczenia walki właśnie o pas WBC. Ma na to pierwszeństwo. 

To nie jest pierwszy raz, gdy organizacja nadaje pięściarzowi taki tytuł. Podobnie zachowano się, gdy Witalij Kliczko nie wracał dłuższy czas po pojedynku z Manuelem Charrem. Wtedy o zielony tytuł zawalczyli Chris Arreola z Bermanem Stivernem, starszy z braci Kliczko nie powrócił już jednak między liny, a rok później Deontay Wilder zdetronizował mistrza Stiverne'a i od tamtej pory panuje na tronie WBC wagi ciężkiej.

Więcej o boksie można przeczytać na Bokser.org

Więcej o: