Andy Ruiz Jr zażartował po sensacyjnej wygranej z Anthonym Joshuą. "Teraz muszę tylko dojść do formy"

W nocy z soboty na niedzielę Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO) pokonał przed czasem Anthony'ego Joshuę (22-1, 21 KO) i odebrał mu pasy mistrzowskie IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej. - Ciągle muszę się szczypać, żeby uwierzyć, że to nie sen. Teraz muszę tylko dojść do formy, żeby wyglądać jak Joshua - zażartował po walce Meksykanin.

Siedem rund trwał pojedynek Ruiza z Joshuą, w którym Meksykanin sensacyjnie znokautował swojego rywala. Pierwszy raz na deski posłał go w trzecim starciu, ale to właśnie w siódmym przebił gardę przeciwnika serią sierpów. Joshua padł na deski, ale po liczeniu do ośmiu zdołał wstać. Ruiz błyskawicznie poprawił prawym sierpowym, ponownie posyłając Joshuę na deski. Ten kolejny raz podniósł się na osiem, ale tym razem sędzia uznał, że pięściarz nie jest w stanie kontynuować walki, ogłaszając tym samym wygraną Ruiza Jr przez TKO.

Zobacz wideo

- Padłem w trzeciej rundzie na deski, po raz pierwszy w życiu. Pomyślałem wtedy: ''co do diabła się stało?''. Ale musiałem wstać i natychmiast oddać. Mój meksykański duch walki dał o sobie znać. Czekałem, aż Joshua się odsłoni, chciałem go złamać ciosami na korpus. On bije naprawdę mocno, ale myślę, że za bardzo się otworzył i mogłem go dzięki temu skontrować - przyznał po walce 29-latek. 

Ruiz zażartował po sensacyjnym zwycięstwie

Meksykanin na konferencji prasowej po walce był w znakomitym humorze. Poza komentarzami na temat wydarzeń na ringu, zdobył się także na żart. - Ciągle muszę się szczypać, żeby uwierzyć, że to nie sen. Teraz muszę tylko dojść do formy, żeby wyglądać jak Anthony Joshua - powiedział.

- Nigdy nie oddam moich pasów. Wrócę na salę treningową i będę pracował jeszcze ciężej. Jestem teraz jeszcze bardziej zmotywowany. Przed walką mówiłem, że zawsze chciałem walki z Joshuą, bo wiedziałem, że mogę go pokonać, wiedziałem, że się za bardzo otwiera. Moja szybkość i sposób poruszania się zawsze były dla niego zabójcze. Rewanż? Zostawiam decyzję mojemu teamowi - zakończył.

Więcej o boskie na bokser.org

Więcej o: