Oficjalnie: Deontay Wilder znowu zawalczy z Tysonem Furym! Na tę walkę czeka bokserski świat

Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) i Tyson Fury (27-0-1, 19 KO) znów skrzyżują rękawice! Pojedynek rewanżowy został potwierdzony przez obóz mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC. Odbędzie się na początku przyszłego roku.

Deontay Wilder we wrześniu po raz drugi ma spotkać się z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO). Najbardziej prawdopodobną datą tej potyczki jest 28 września. Kolejną przeszkodą championa ma być już właśnie Tyson Fury, z którym zremisował w pierwszy dzień grudnia 2018 roku.

Zobacz wideo

"Kontrakty zostały już podpisane! Możemy oficjalnie potwierdzić ten rewanż" - zdradził na portalach społecznościowych Wilder. Tak więc przed nim dwa rewanże za trudne walki. Na pierwszy ogień pójdzie Ortiz.

"Tak jak mówiłem wcześniej, rozwiążę jak najszybciej wszystkie wątpliwości jakie były w moich walkach. Rewanż z Furym odbędzie się po rewanżu z Ortizem. Najpierw jeden, potem drugi. Kontrakty podpisane" - dodał amerykański król nokautu.

Walka Wilder - Fury w pierwszym kwartale 2020 roku

- To naprawdę elektryzujące informacje. Więcej powiemy po najbliższej walce Tysona - skomentował te doniesienia Frank Warren, jeden z dwóch promotorów Fury'ego. - Ten rewanż odbędzie się w pierwszym kwartale 2020 roku - wtrącił Shelly Finkel,  menadżer Wildera. Przypomnijmy, że za dokładnie dwa tygodnie Fury skrzyżuje rękawice z Tomem Schwarzem (24-0, 16 KO) podczas gali w Las Vegas.

Więcej o: