Adam Kownacki niemal pewny kolejnego rywala! Pierwsza walka wieczoru w karierze

Znany dziennikarz Mike Coppinger nie tylko potwierdził walkę Adama Kownackiego (19-0, 15 KO) z Chrisem Arreolą (38-5-1, 33 KO), ale dodatkowo poinformował, iż będzie to główne wydarzenie gali w Barclays Center na Brooklynie! Pojedynek odbędzie się 3 sierpnia.

Dla polskiego wojownika wagi ciężkiej będzie to pierwsza walka wieczoru w karierze. Zapewne nie ostatnia... Wszystko pokaże ogólnodostępna stacja FOX, co gwarantuje Kownackiemu sporą widownię.

Zobacz wideo

Przed Kownackim i Arreolą między linami zaprezentują się czołowi zawodnicy wagi półciężkiej - Marcus Browne (23-0, 16 KO) oraz dawny champion, Jean Pascal (33-6-1, 20 KO).

Kownacki potem zawalczy z Wilderem?

Przypomnijmy, że Kownacki zdemolował w styczniu Geralda Washingtona, natomiast Arreola w swojej ostatniej, marcowej walce odprawił przed czasem Jeana Pierre'a Augustina. W kuluarach spekuluje się, że Adam będzie drugim kolejnym rywalem mistrza świata wagi ciężkiej, Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO). Champion ma podobno najpierw dać rewanż Luisowi Ortizowi (31-1, 26 KO), a potem spotkać się z Polakiem.

Noszący przydomek "Koszmar" Arreola trzykrotnie atakował tytuł mistrza świata królewskiej kategorii, ponosząc porażki z Witalijem Kliczką, Bermane'em Stiverne'em i właśnie Wilderem. Z tym ostatnim poległ w połowie lipca 2016 roku, nie wychodząc do dziewiątej rundy. W przeszłości o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej boksowali już Andrzej Gołota, Tomasz Adamek, Albert Sosnowski i Mariusz Wach. Z kolei Andrzej Wawrzyk zaatakował (wice)mistrzowski tytuł WBA Regular. Więcej o boksie przeczytasz na portalu bokser.org

Więcej o: