Nowy ranking IBF. Adam Kownacki i Kamil Szeremeta najwyżej z Polaków

Na uaktualniony ranking International Boxing Federation musieliśmy czekać dwa miesiące. W zestawieniu znalazło się czterech polskich pięściarzy, a najwyżej plasują się Adam Kownacki i Kamil Szeremeta.
Zobacz wideo

W najnowszym rankingu wagi ciężkiej IBF Adam Kownacki (19-0, 15 KO) zajmuje czwarte miejsce, jednak wyprzedzają go tylko mistrz Europy Agit Kabayel (3. miejsce) i Kubrat Pulev (1.). Druga pozycja pozostaje nieobsadzona.

Przypomnijmy, że kolejnym przeciwnikiem Kownackiego będzie prawdopodobnie były dwukrotny mistrz Europy wagi ciężkiej – Robert Helenius (28-2, 17 KO). „Nordycki Koszmar” pozostaje nieaktywny od pół roku.

Nowy ranking IBF. Adam Kownacki i Kamil Szeremeta najwyżej z Polaków

Tak, jak w przypadku Kownackiego, swojej pozycji nie zmienili także polscy pięściarze rywalizujący w kategorii junior ciężkiej. Krzysztof Włodarczyk (57-4-1, 39 KO) pozostał na czternastym miejscu, a Mateusz Masternak (41-5, 28 KO) jest piętnasty.

 

Ostatnim Polakiem klasyfikowanym w rankingu IBF jest Kamil Szeremeta (19-0, 4 KO), który plasuje się na czwartym miejscu w dywizji średniej. Panujący mistrz Europy zajmuje tak naprawdę trzecie miejsce, bowiem na drugiej pozycji zestawienia mamy wakat.

Więcej o boksie przeczytasz na portalu Bokser.org.

Więcej o: