Andy Ruiz Jr ostrzega Anthony'ego Joshuę: "Idę po ciebie i cię przewrócę. Masz coś, co należy do mnie"

Andy Ruiz Jr zmierzy się z Anthonym Joshuą 1 czerwca w Madison Square Garden. Przed pojedynkiem, którego stawką są pasy federacji IBF/WBA/WBO/IBO wagi ciężkiej, pretendent do tytułu jest pewny swego i wysyła ostrzeżenie do brytyjskiego mistrza świata.
Zobacz wideo

Po tym, jak Jarrell Mirell został przyłapany na stosowaniu niedozwolonych substancji, obóz Anthony'ego Joshuy (22-0, 21 KO) rozpoczął poszukiwania nowego rywala. Wybór padł na Andy'ego Ruiza Juniora (32-1, 21 KO), który zawalczy o pasy federacji IBF/WBA/WBO/IBO już 1 czerwca w Madison Square Garden. Na kilka tygodni przed wejściem do ringu, pretendent do tytułu rozpoczął psychologiczny pojedynek.

Andy Ruiz Jr ostrzega Anthony'ego Joshuę: „Idę po ciebie i cię przewrócę. Masz coś, co należy do mnie”

Przed zbliżającą się walką Ruiz Jr postanowił w osobliwy sposób ostrzec brytyjskiego mistrza świata. Stwierdził też, że pas WBO już dawno powinny należeć do niego, bowiem wcześniej został „obrabowany” przez sędziów: „Pas WBO już teraz powinien należeć do mnie, bo oszukano mnie w walce z [Josephem – red.] Parkerem. Niech Joshua lepiej mnie nie lekceważy, bo padnie na matę ringu. Anthony, nie lekceważ takiego grubaska jak ja. Idę po ciebie i cię przewrócę” – powiedział Ruiz Jr. 

 

„[Joshua – red.] To mistrz świata, więc nie mogę powiedzieć o nim nic złego. Jest duży, ale ja również jestem dużym pięściarzem, który bije kombinacjami i wyjdzie do ringu po wygraną [...]. Mięśnie Joshuy nie robią na mnie żadnego wrażenia [...]. Jestem agresywnym pięściarzem i nie obawiam się żadnego rywala [...]. Stawałem naprzeciw muskularnych facetów i powalałem ich na matę ringu. Jak dotąd nikt jeszcze nie zmusił Joshuę do odwrotu, a moim zdaniem on nie potrafi boksować cofając się. Będę najszybszym pięściarzem, z jakim on dotąd miał do czynienia” – stwierdził Amerykanin. 

Po raz ostatni Ruiza Juniora mogliśmy oglądać w ringu 20 kwietnia. Podczas gali w Dignity Health Sports Park „Destroyer” pokonał Alexandra Dimitrenkę. 

Więcej o boksie przeczytasz na portalu Bokser.org.

Więcej o: