Promotor Joshuy zdradza: Adam Kownacki zawalczy z Deontayem Wilderem!

Kiedy tylko Jarrell Miller wpadł na dopingu, promujący Anthony'ego Joshuę Eddie Hearn chciał w pierwszej chwili ściągnąć w jego miejsce Adama Kownackiego (19-0, 15 KO) bądź Luisa Ortiza (31-1, 26 KO). Polak od razu odmówił. Kubańczyk odrzucił ofertę na 7 milionów dolarów i wciąż chce więcej. Ale zdaniem Hearna, oni mają już obiecaną walkę z Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO), mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBC.
Zobacz wideo

Anthony Joshua bije się 1 czerwca - wciąż nie znając jeszcze oficjalnie rywala. Z kolei Deontay Wilder w dziewiątej obronie tytułu spotka się 18 maja w Dominikiem Breazeale'em (20-1, 18 KO). A zdaniem szefa grupy Matchroom, po odprawieniu Breazeale'a jego dwoma kolejnymi przeciwnikami będą właśnie Adam i Luis. Całą trójkę łączy osoba menadżera i doradcy, Ala Haymona.

Adam Kownacki powtarza od jakiegoś czasu, że ma zaboksować w lipcu. Wczoraj pojawiła się informacja, że jego kolejnym przeciwnikiem będzie prawdopodobnie były dwukrotny mistrz Europy wagi ciężkiej, dwumetrowy Robert Helenius (28-2, 17 KO). "Nordycki Koszmar" pozostaje nieaktywny od pół roku. W ostatnim występie pokonał przed czasem twardego Erkana Tepera w ósmej rundzie. Adam w ostatnim starcie - pod koniec stycznia, zdemolował twardego Geralda Washingtona w zaledwie cztery minuty.

- Wszyscy w środowisku mówią mi, że po wygranej nad Breazeale'em kolejnymi rywalami Wildera będą Ortiz i Kownacki. My bardzo chcemy starcia Joshuy z Wilderem, tylko że on ma inne plany - stwierdził Hearn. Więcej o boksie na bokser.org

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.