Sport.pl

Adam Kownacki już ma nowego rywala? Jeśli go pokona, może zawalczyć z Deontayem Wilderem

W kuluarach pada nazwisko dla Adama Kownackiego (19-0, 15 KO). Znany i ceniony dziennikarz Mike Coppinger wskazał, z kim nasz polonijny wojownik stoczy jubileuszową, dwudziestą walkę.

Adam Kownacki ma wrócić do akcji w lecie, prawdopodobnie w lipcu. Po wpadce dopingowej Jarrella Millera zaoferowano mu wstępnie starcie z Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO) o pasy IBF/WBA/WBO, ale nasz rodak miał już inne zobowiązania i chciał dotrzymać danej obietnicy.

- Obiecałem już wcześniej walkę na Brooklynie w połowie lata. To było dosłownie na tydzień przed tym, jak zwolniło się miejsce i Joshua znów stał się dostępny - tłumaczył potem Adam. - Kiedyś dojdzie do walki Adama z Joshuą, tylko po prostu nie teraz - dodał Keith Connolly, menadżer Polaka.

Adam Kownacki kontra Robert Helenius?

Przeciwnikiem Kownackiego ma być były dwukrotny mistrz Europy wagi ciężkiej, dwumetrowy Robert Helenius (28-2, 17 KO). "Nordycki Koszmar" pozostaje nieaktywny od pół roku. W ostatnim występie pokonał przed czasem twardego Erkana Tepera w ósmej rundzie.

To bardzo ważna walka dla Kownackiego, bo jeśli znów efektownie zwycięży, może być kolejnym rywalem mistrza świata federacji WBC, Deontaya Wildera (40-0-1, 39 KO). W ostatnim starcie - pod koniec stycznia, zdemolował twardego przecież Geralda Washingtona w zaledwie cztery minuty. Więcej o boksie przeczytasz na portalu bokser.org

Więcej o:
Komentarze (4)
Były mistrz Europy zawalczy z Adamem Kownackim?
Zaloguj się
 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 5 razy 1

  Helenius umie i ma czym przyłożyć, no i wielki z niego drągal. Boję się o naszego sympatycznego grubcia-bobasa.

 • 2fat

  Oceniono 10 razy 0

  Kownacki walczy w imię honoru wszystkich sparślaków ze zwisającymi cyckami...To fenomen!

 • algreg

  Oceniono 5 razy -3

  ludzie on jest słaby to jakieś żarty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX