Z kim zawalczy Anthony Joshua? Promotor pięściarza podał nazwiska!

Po tym, jak Jarrell Miller wpadł na stosowaniu dopingu, rozpoczęło się pilne poszukiwanie przeciwnika dla Anhony'ego Joshuy. Promotor pięściarza znalazł już sześciu kandydatów i w ciągu kilkudziesięciu godzin powinniśmy poznać ostateczną decyzję obozu Brytyjczyka.
Zobacz wideo

W połowie kwietnia oficjalnie ogłoszono, że w organizmie Jarrella Miller (23-0-1, 20 KO) wykryto endurobol. Kilka dni później stacja ESPN poinformowała, że pięściarz zażywał też HGH (hormon wzrostu) i EPO. Agencja VADA przeprowadziła wspomniane badania podczas przygotowań Millera do zaplanowanej na 1 czerwca w Nowym Jorku walki z mistrzem świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO). Obóz Joshuy musiał działać szybko i znaleźć innego pretendenta, który mógłby zawalczyć z Brytyjczykiem o pasy.

Eddie Hearn – promotor Anthony'ego Joshuy – podał nazwiska potencjalnych rywali mistrza 

Promotor Joshuy zadziałał szybko i wytypował nazwiska sześciu pięściarzy, z których wybrany zostanie przeciwnik Brytyjczyka. Kandydatami są: Andy Ruiz Jr (32-1, 21 KO), Luis Ortiz (31-1, 26 KO), Michael Hunter (16-1, 11 KO), Manuel Charr (31-4, 17 KO), Trevor Bryan (20-0, 14 KO) i panujący mistrz Europy Agit Kabayel. Nieoficjalnie mówi się o tym, że największe szanse na czerwcowy pojedynek z Joshuą mają Hunter i Ruiz Jr.

 

Hearn zadeklarował, że decyzja zostanie podjęta w ciągu kilkudziesięciu godzin. Zaraz po wpadkach Millera brytyjskie media informowały, że jednym z faworytów do walki z Josuą jest Adam Kownacki. Polski pięściarz skomentował te doniesienia na Twitterze, za pośrednictwem dziennikarza Przemysława Garczarczyka: – Mam własny plan. Poza tym nie ma wystarczająco dużo czasu, aby przygotować się na 1 czerwca do Anthony’ego Joshuy – tłumaczył wtedy Kownacki, który w pierwszej kolejności chciałby spotkać się w ringu z czempionem WBC Deontayem Wilderem. 

Więcej o boksie przeczytasz na Bokser.org.

Więcej o: