Adam Kownacki jednym z faworytów do walki z Anthonym Joshuą!

- Adam Kownacki lub Luis Ortiz - odpowiada Anthony Joshua (22-0, 21 KO) o to, z kim chętnie spotka się w zastępstwie, jeśli Jarrell Miller (23-0-1, 20 KO) zostanie zawieszony i wycofany z walki 1 czerwca w Nowym Jorku.
Zobacz wideo

Mistrz świata wagi ciężkiej federacji IBF/WBA/WBO jest zły na zaistniałą sytuację, ale wciąż ma nadzieję na efektowny debiut w Ameryce z mocnym rywalem. Kimś takim byłby na pewno nasz Adam Kownacki (19-0, 15 KO) bądź Luis Ortiz (31-1, 26 KO).

Podobno obóz championa z promotorem Eddie Hearnemna czele stworzył listę pięciu zawodników, którzy mogliby stanąć naprzeciw AJ-a w pierwszy dzień czerwca w sławnej hali Madison Square Garden. W tym gronie są i Kownacki, i Ortiz. Pozostała trójka to Michael Hunter (16-1, 11 KO), który sam zgłosił się już na ochotnika, a także Kubrat Pulew (27-1, 14 KO) oraz Manuel Charr (31-4, 17 KO).

Jeśli tylko próbka B potwierdzi ślady w organizmie Millera zakazanego środka - w tym wypadku Endurobolu, wówczas "Big Baby" zostanie pozbawiony licencji i ukarany dyskwalifikacją. A Joshua i jego sztab koniecznie chce zaboksować w wyznaczonym terminie. Przez to pojawia się szansa dla innych. Również dla Kownackiego!

- Rozmawiałem z Anthonym zeszłego wieczoru. To dla nas nie jest idealna sytuacja, lecz najpierw musimy poczekać i zobaczyć jaka decyzja zostanie podjęta względem Millera. W każdym razie Anthony tak czy siak wystąpi 1 czerwca w Madison Square Garden. Szukamy w tej chwili innych rozwiązań - tłumaczy Hearn.

Walka Joshuy z Millerem cieszyła się dużym zainteresowaniem. Sprzedano już 17 tysięcy biletów, trzeba więc teraz zastąpić Jarrella równie interesującym przeciwnikiem. W kuluarach mówi się, że to właśnie Kownacki i Ortiz są na szczycie listy życzeń Joshuy i Hearna.

- Anthony jest badany średnio trzy razy w tygodniu. Dwa razy przez organizację VADA, a raz przez UK anti-doping. To trudna sytuacja, jednak mamy jeszcze kilka tygodni na jej rozwiązanie - dodał promotor mistrza.

Więcej o boksie na bokser.org

Więcej o: