Boks. Claressa Shields - Christina Hammer. Czeka nas największa walka w historii kobiecego boksu?

Boks. W najbliższą sobotę Claressa Shields wejdzie do ringu z Christiną Hammer. Wielu ekspertów określa ten pojedynek mianem walki wszech czasów w kobiecym boksie. Takiego właśnie zdania jest Mark A. Jones - jeden z największych autorytetów w dziedzinie boksu kobiet.
Zobacz wideo

Podczas sobotniej gali w Atlantic City dojdzie do pojedynku Claressy Shields (8-0, 2 KO) z Christiną Hammer (24-0, 11 KO). Stawką amerykańsko-niemieckiego pojedynku będzie absolutne mistrzostwo świata wagi średniej i pasy federacji WBA, WBO, WBC i IBF, a także pierwszy w dziejach kobiecego boksu tytuł magazynu „The Ring”. 

Boks. Pojedynek Shields i Hammer największą walką w historii kobiecego boksu?

Wybitny dziennikarz i historyk pięściarstwa, a także niekwestionowany ekspert w dziedzinie boksu kobiet –Mark A. Jones – przyznał, że sobotnia walka w Atlantic City można określić mianem największego wydarzenia w historii kobiecego boksu: „Trudno zbliżyć się do Shields vs Hammer innym pojedynkom. Obie są niepokonane i rządzą w wadze średniej. Są kompletnymi przeciwieństwami. Shields jest agresywna, Hammer sprawia wrażenie wstydliwej. Shields jest prącą do przodu kontrbokserką, a Hammer klasyczną bokserką. Do tego dochodzą dwa złote medale olimpijskie, które zdobyła Shields. Pojedynek Amerykanki z Niemką jest największą walką kobiet w historii zarówno ze względu na wymienione czynniki, jak i ze względu na to, że walka będzie powszechnie oglądana przez publiczność w Stanach Zjednoczonych i Europie” – ocenił Jones.

 

„Jeśli chodzi o Stany Zjednoczone, będzie to najgłośniejsza walka od czasu starcia Laili Ali z Jacqui Frazier w 2001 roku. Ali wygrała wtedy jednogłośną decyzją sędziów. Większą globalnie walką był pojedynek Cecilii Braekhus z Anne Sophie Mathis w 2012 roku w Danii, ale w Stanach Zjednoczonych niemal nikogo on nie obchodził. Boks kobiet może więc na walce Shields vs Hammer tylko skorzystać, niezależnie od jej wyniku. Promotorzy mogą teraz chętniej obsadzać kobiety w walkach wieczoru” – dodał ekspert. 

Obie panie miały spotkać się w ringu już w listopadzie 2018 roku, jednak wtedy na przeszkodzie stanęły problemy zdrowotne Hammer. 

Walkę Claressy Shields i Christiny Hammer obejrzymy w niedzielę w nocy na antenie TVP Sport. Początek transmisji od godziny 2:15. 

Więcej o boksie przeczytasz na Bokser.org.

 
Więcej o: