Boks. Największy outsider w walce o tytuł - Crolla wierzy, że pokona Łomaczenkę

Boks. Anthony Crolla w sobotę zmierzy się z Wasylem Łomaczenką, z którym zawalczy o m.in. mistrzostwo świata WBA wagi lekkiej. Większość bukmacherów nie daje jednak szans Anglikowi w starciu z najlepszym pięściarzem bez podziału na kategorię.

Anhony Crolla wywalczył możliwość pojedynku z Ukraińcem po walce eliminacyjnej z Daudą Yordanem. Sędziowie jednomyślnie dali zwycięstwo zawodnikowi z Manchesteru, który stara się odzyskać pas organizacji WBA w wadze lekkiej - żeby go odebrać, musi w sobotniej walce pokonać Wasyla Łomaczenkę: mistrza świata w kategorii piórkowej, mistrza świata federacji WBO kategorii super piórkowej i mistrza świata WBA kategorii lekkiej.

Boks. Anthony Crolla kontra Wasyl Łomaczenko - outsider zmierzy się z faworytem

Stawką spotkania będą pasy mistrza świata WBA, WBO i The Ring. Większość z ekspertów nie ma jednak wątpliwości, że Łomaczenko pokona Anglika i utrzyma tytuły mistrzowskie. Wcześniej Ukrainiec miał zmierzyć się z Richardem Commeyem, który doznał urazu dłoni, co wykluczyło go z najbliższych zawodów. 

Portal supersport.com nazwał Crollę największym outsiderem w walce o tytuł, ponieważ eksperci i dziennikarze nie dają mu żadnych szans na wygraną. Anthony Crolla nie boi się jednak nadchodzącego wyzwania. Twierdzi, że uda mu się pokonać mistrza trzech kategorii wagowych: "Chcę zadziwić świat i pokonanie go będzie jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie sportu. To byłoby ukoronowanie mojej kariery. Wiem, że jestem przygotowany na to, by dać z siebie wszystko na ringu. (...) Do Los Angeles przyleciała moja rodzina, przyjaciele i fani, oni mnie zagrzeją do walki i dodadzą mi sił". Pięściarz dodał, że nie przejmuje się opiniami, według których zostanie szybko pokonany przez Łomaczenkę. Crolla powiedział, że czekał na taką szansę od kiedy zaczął marzyć o tym, że zostanie pięściarzem: "Nie przejmuję się krytyką czy opiniami, że nie mam szans. Będę wykorzystywał jego słabości, a takie ma. Na ringu będziemy tylko ja i on".

 

31-letni Wasyl Łomaczenko ma na swoim koncie 12 zwycięstw i 1 porażkę. Wygrał przez nokaut aż 9 spotkań. Swoją amatorską karierę skończył z rekordem 396-1 (zwycięstwa-porażki), przez co nazywany jest najlepszym amatorskim bokserem świata przełomu pierwszej i drugiej dekady XXI wieku. Anthony Crolla wygrywał w zawodowych walkach 24 razy, 13 poprzez nokaut. Ma na swoim koncie także 6 porażek i 3 remisy.

W Polsce walkę Crolla-Łomaczenko będzie można zobaczyć w telewizji Polsat Sport. Gala będzie transmitowana w nocy z piątku na sobotę o godzinie 4 czasu polskiego

Więcej o: