Boks. Starcie Josha-Wilder: wszystko zależy od podziału pieniędzy za walkę

Boks. Promotor Eddie Hearn w ostatnim wywiadzie dla strony iFL TV zdradził kilka informacji na temat zbliżających się walk Anthony'ego Joshuy z Deontayem Wilderem i Aleksandrem Usykiem. Obydwie walki mają być transmitowane przez amerykańską platformę sportową DAZN.

Jak podaje portal bokser.org Eddie Hearn odniósł się do najbliższych starć Anthony’ego Joshuy. Promotor zapowiedział, że jeśli brytyjski bokser nie zmierzy się w tym roku z Wilderem, to najprawdopodobniej czeka go walka z Usykiem. Kluczową kwestią co do obydwu walk są warunki finansowe.

Boks. Walka Joshua-Wilder będzie zależeć od podziału pieniędzy: "jeśli nie zaakceptuje oferty, wtedy nie mamy o czym gadać"

Hearn przyznał, że Wilder domaga się równego podziału pieniędzy za walkę z Anthonym Joshuą. Jeśli pięściarz będzie przystawał przy swojej propozycji, to o rozdział wypłaty trzeba będzie zapytać brytyjskiego zawodnika: "(...) jeżeli AJ powie, że Wilder nie zasługuje na taki podział, to muszę z kolei zwrócić się do Wildera z ofertą AJ'a. Jeśli Wilder powie, że nie akceptuje oferty AJ'a, wtedy nie mamy o czym gadać".

Hearn podczas wywiadu pochwalił Wildera, który w ostatnim czasie zwiększył swoją popularność oraz decyduje się na coraz bardziej odważne negocjacje jeśli chodzi o warunki finansowe walk. W ciągu roku wartość Deontaya jako zawodowego sportowca znacznie wzrosła, dlatego możliwe jest, że uzyska on równy podział w walce z AJ.

Joshua w ostatnim wywiadzie dla Sky Sports przyznał, że najpierw wolałby walczyć z Wilderem, a po nim z Usykiem: "Myślę, że to byłoby dobre widowisko: najpierw walka z mistrzem wagi ciężkiej, a potem pojedynek z mistrzem świata w wadze junior ciężkiej".

 

Zanim do tego dojdzie Anthony Joshua 1 czerwca zmierzy się z Jarrellem Millerem. Stawką tej walki będą mistrzowskie pasy wagi ciężkiej WBA, WBO, IBF i IBO, które należą do Brytyjczyka. Będzie to pierwsza walka Anglika w Stanach Zjednoczonych. Na swoim koncie Joshua ma 22 wygrane, w 21 walkach wygrał on przez nokaut. Jego rywal do tej pory rozegrał 24 pojedynki - 23 zwyciężył, a w jednym zremisował.

Więcej o boksie przeczytasz na Bokser.org

Więcej o: