Boks.Były mistrz świata - Adrien Broner - skazany. W czerwcu zeszłego roku napadł na kobietę w klubie nocnym

Boks. Były mistrz świata federacji WBO i WBC - Adrien Broner - został skazany na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. W czerwcu 2018 roku pięściarz napadł na kobietę jednym z nocnych klubów w Cleveland.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło w czerwcu zeszłego roku w Cleveland. Adrien Broner dosiadł się do nieznajomej kobiety w jednym z nocnych klubów, a później później pocałował ją w usta i zablokował możliwość ucieczki. Na to zachowanie zareagował przyjaciel ofiary, a napastnik trafił w ręce policjantów. Szybko jednak wpłacił kaucję i opuścił areszt.

Boks. Adrien Broner skazany na pół roku więżenia w zawieszeniu na dwa lata

Blisko rok po napaści, Broner w końcu usłyszał wyrok. „The Problem” został skazany na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Pięściarz będzie musiał też zapłacić 1000 dolarów grzywny i sfinansować ewentualne leczenie ofiary. Poza tym, Broner będzie poddawany regularnym testom na obecność alkoholu i narkotyków.

 

Po raz ostatni były mistrz świata kategorii junior lekkiej federacji WBO oraz kategorii lekkiej federacji WBC wszedł do ringu w styczniu 2019 r., podczas gali w Las Vegas. 29-latek przegrał wtedy na punkty z Filipińczykiem Mannym Pacquiao

Więcej o: