Boks. Maciej Sulęcki zawalczy o pas mistrza świata federacji WBO! Starcie z Andrade już w czerwcu

Boks. Eddie Hearn, zajmujący się promocją Demetriusa Andrade potwierdził, że Amerykanin zmierzy się z Maciejem Sulęckim w walce o pas mistrza świata federacji WBO w kategorii średniej. Starcie pięściarzy zaplanowane jest na 22 lub 29 czerwca.
Zobacz wideo

Dla Polaka będzie to jedna z najważniejszych walk w dotychczasowej karierze. Maciej Sulęcki do tej pory ma na swoim koncie 28 zwycięstw i tylko jedną porażkę. Aż 11 z tych pojedynków zakończyło się poprzez nokaut. Pierwszą walkę stoczył z Adamem Gawlikiem 19 czerwca 2010 roku. Od tego czasu wygrał aż 26 walk z rzędu. Ostatni raz na ringu mierzył się z Gabrielem Rosado - Polakowi udało się wtedy zdobyć wakujący pas międzynarodowego mistrza WBO (World Boxing Organization) w wadze ciężkiej.

Boks. Maciej Sulęcki zmierzy się z Demetriusem Andrade - stawką pas mistrza świata federacji WBO!

Informację na temat walki podał Eddie Hearn w rozmowie z telewizją IFL. Przeciwnik Polaka to Demetrius Andrade - mistrz świata federacji WBO w kategorii średniej. Tytuł ten utrzymuje od października ubiegłego roku. Amerykanin walczył 27 razy i wszystkie pojedynki wygrywał. Aż 17 spotkań kończyło się nokautami. "Boo Boo" zmierzy się z Maciejem Sulęckim w swoim rodzinnym mieście, w Providence. Walka ma odbyć się 22 lub 29 czerwca tego roku.

Informacje na temat walki Sulęcki - Andrade pojawiały się już wcześniej, jednak podczas ostatniej walki Polak doznał kontuzji, która mogła wykluczyć go z nadchodzących spotkań. Obecnie pięściarz przechodzi rehabilitację, która najwyraźniej przebiega zgodnie z planem. Promotor Sulęckiego Andrzej Wasilewski na Twitterze napisał, że to właśnie od rehabilitacji zależy, czy polski bokser będzie mógł starać się o kolejne walki. 

Więcej o: