Boks. Tyson Fury ma prawdopodobnego nowego rywala. Znana jest też data walki

Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia tej informacji, ale wygląda na to, że Tyson Fury (27-0-1, 19 KO) zadebiutuje na antenie ESPN walką 8 czerwca w jednym z amerykańskich miast.
Zobacz wideo

Były mistrz świata wagi ciężkiej, Tyson Fury, kilkanaście dni temu związał się kontraktem na współpromocję z grupą Top Rank oraz telewizją ESPN. Anglik za walki na ESPN ma zarobić w granicach 100 milionów dolarów. Współpromujący go od teraz Bob Arum obiecał, iż "Król Cyganów" będzie się mierzył z zawodnikami ze ścisłej czołówki.

W tym momencie trwają podobno zaawansowane rozmowy w sprawie walki Fury'ego z mocno bijącym Oscarem Rivasem (26-0, 18 KO), który w połowie stycznia pokonał przed czasem cenionego Bryanta Jenningsa. 31-letni Kolumbijczyk to ćwierćfinalista olimpijski z Pekinu.

Podczas tego samego wieczoru powinniśmy zobaczyć również Michaela Conlana (10-0, 6 KO), o ile Irlandczykowi nie powinie się najpierw noga w najbliższą niedzielę.

Arum kusi podpisaniem kontraktu Deontaya Wildera (40-0-1, 39 KO), panującego mistrza federacji WBC. Jeśli Wilder także związałby się ze stacją ESPN, droga do jego rewanżu z Furym byłaby już sprawą otwartą.

Więcej o boksie na bokser.org

Więcej o: