Floyd Mayweather znowu powalczy z Mannym Pacquiao?! Rewanż coraz bardziej prawdopodobny

Uważany przez wielu za najlepszego na razie boksera XXI wieku, Floyd Mayweather wrócił do sparingów. Trudno powiedzieć, czy jest to tylko okazjonalna wizyta na sali treningowej czy przygotowania do powrotu, ale coraz głośniejsze są plotki o drugiej walce Mayweathera z wciąż aktywnym Mannym Pacquiao (61-7-2, 39 KO).
Zobacz wideo

''Money'' ostatni raz walczył trzy miesiące temu na sylwestrowej gali w Japonii, gdzie zdemolował w pierwszej rundzie młodego kick-boxera i zawodnika MMA, Tenshina Nasukawę. Była to walka pokazowa, jednak Floyd zainkasował za nią ok. dziesięciu milionów dolarów.

Teraz zaczynają dochodzić głosy, że skusi się na jeszcze jedną wielką wypłatę i znów powróci z emerytury, by zmierzyć się w rewanżowym starciu z ''Pacmanem''. Przypomnijmy, że ich pierwsza, wygrana przez Mayweathera walka w 2015 roku pobiła wszelkie rekordy sprzedaży PPV, w Stanach Zjednoczonych subskrypcje zostały wtedy wykupione przez ok. 4,5 miliona widzów.

Mayweather, który sparował wczoraj z mańkutem Maurice'em Lee (9-1-2, 5 KO) z wagi junior półśredniej, ma podobno podjąć decyzję w sprawie rewanżu z ''Pacmanem'' w ciągu kilku najbliższych tygodni. Na razie jednak najbardziej realnymi rywalami dla Pacquiao wydają się Keith Thurman, Errol Spence Jr (jeżeli wygra w najbliższą sobotę z Mikey Garcią) i Danny Garcia. O nich właśnie mówił ostatnio trener od przygotowania fizycznego Manny'ego, Justine Fortune. Zaznaczył jednocześnie, że decyzje w tej sprawie nie należą do niego i odmówił komentarzy na temat walki z Mayweatherem.

Więcej o boksie na bokser.org

Więcej o: