WBC wyznaczyło rywala dla Deontaya Wildera! Obowiązkowy pretendent

Federacja World Boxing Council wobec przeciągających się negocjacji z obozem Tysona Fury'ego wyznaczyła nowego/starego obowiązkowego pretendenta dla mistrza świata wagi ciężkiej, Deontaya Wildera (40-0-1, 39 KO).
Zobacz wideo

Dominic Breazeale (20-1, 18 KO) pokonując w listopadzie 2017 roku Erica Molinę zyskał status obowiązkowego challengera. Ale gdy Wilder zremisował w pierwszy dzień grudnia zeszłego roku z Tysonem Furym, władze WBC nadały pierwszeństwo walki z mistrzem Anglikowi. Ten jednak podpisał niedawno kontrakt ze stacją ESPN i przynajmniej do jesieni będzie miał inne plany niż rewanż z Deontayem Wilderem. A że Breazeale czeka na swoją szansę już szesnaście miesięcy, teraz odzyskał miano obowiązkowego rywala dla championa.

Wilder - Breazeale 18 maja?

Z tego względu WBC narzuca Wilderowi walkę z olimpijczykiem z Londynu w barwach USA. A jako że mistrz ma wyznaczony termin na 18 maja, wkrótce możemy spodziewać się oficjalnego potwierdzenia starcia Wilder vs Breazeale.

Teoretycznie obozy dostały czas na negocjacje do 4 kwietnia. Jeśli nie dojdą do porozumienia, wówczas zostanie przeprowadzony przetarg na organizację tego pojedynku. Ale - jak pisaliśmy wyżej, Deontay Wilder ma zaklepaną datę na 18 maja i wkrótce wszystko powinno zostać "klepnięte". Więcej o boksie na bokser.org

Więcej o: