Boks. Tyson Fury wskazał, kto jest obecnie najlepszym pięściarzem świata

- Jestem dziś najlepszym pięściarzem na świecie - mówi Tyson Fury (27-0-1, 19 KO), który po grudniowej, zremisowanej walce z Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO) zrobił sobie tylko kilka dni wolnego i dalej odbudowuje swoją mistrzowską formę z 2015 roku, gdy zdetronizował Władimira Kliczkę.
Zobacz wideo

Tyson Fury podpisał ekskluzywny kontrakt ze stacją ESPN i wróci na ring na przełomie maja i czerwca. A na jesień mógłby wyjść do rewanżu z Wilderem, mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBC.

- Wygrałem z nim dziesięć z dwunastu rund, a i tak nie dostałem tego zwycięstwa. Widocznie powinienem wygrać wtedy każdą z dwunastu rund. Wilder to obecnie najmocniej bijący pięściarz świata, ale tak naprawdę nie czuje się bólu. Ból przychodzi dopiero na drugi dzień, gdy wszystko z ciebie zaczyna schodzić. Myślę, że jesteśmy blisko tego rewanżu. Jestem dziś najlepszym pięściarzem na świecie, nie tylko w wadze ciężkiej, ale również w rankingu P4P. I jeśli będę się dobrze prowadził, mogę boksować nawet do czterdziestki - przekonuje Fury.

- Teraz wolę pracować nad formą w ciszy. Zresztą bardziej niż na karierze zależy mi na zdrowiu i nawet gdy skończę już z boksem, będę nadal trenował. Po prostu trenując czuję się lepiej fizycznie i mentalnie.

Więcej o: