Adam Kownacki podał termin swojej następnej walki! Do starcia ma dojść w Nowym Jorku

Boks. Adam Kownacki prawdopodobnie wróci do ringu już 18 maja. Ma to się stać na gali, podczas której tytułu mistrzowskiego będzie bronił Deontay Wilder.
Zobacz wideo

Adam Kownacki stanie do walki już w maju? 

W wywiadzie dla Polsatu Sport Adam Kownacki (19-0, 15 KO) zasugerował, że do jego kolejnej walki może dojść 18 maja. Na ten termin zaplanowano nowojorską galę, podczas której tytułu mistrza świata organizacji WBC ma bronić Deontay Wilder (40-0-1, 39 KO). Wiosną „The Bronze Bomber” prawdopodobnie zmierzy się z Dominiciem Breazeale'em (20-1, 18 KO).

"Myślę, że będę walczył maju, tak słyszę ostatnio. [...] Potwierdzenie, że w 18 maja i z kim będę walczył w ciągu 10 dni, może dwóch tygodni. Myślę, że do tej walki Wilder - Braezeale dojdzie, bo ten drugi jest oficjalnym pretendentem do tytułu federacji WBC. 18 maja jest za jedenaście tygodni czyli czasu jest wystarczająco. Zwłaszcza, że ciągle trenuję, w Polsce też się nie leniłem” – powiedział Kownacki w rozmowie z Polsatem Sport. 

 

Adam Kownacki chce zmierzyć się z Wilderem. Polsko-amerykańskie starcie jeszcze w tym roku?

Jak przyznaje Kownacki, majowa walka byłaby dla niego „przetarciem” przed walką o mistrzostwo w wadze ciężkiej. W maju przeciwnikiem Polaka powinien być ktoś z czołowych miejsc rankingowych federacji, w których występuje „Babyface”. 

Jeszcze kilka dni temu Kownacki nie wykluczył, że spotka się w ringu z Deontayem Wilderem jeszcze w 2019 roku. Dodajmy, że menadżerem obu zawodników jest Al Haymon. 

Więcej o: