Deontay Wilder dostał ofertę na walkę z Kownackim za 15 mln dolarów

Eddie Hearn nie ustaje w próbach zakontraktowania Deontaya Wildera (40-0-1, 39 KO). Mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBC jest kuszony trzema walkami za wielkie pieniądze. Jednym z kandydatów jest Adam Kownacki. W tle oczywiście pełna unifikacja z championem IBF/WBA/WBO, Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO).
Zobacz wideo

Brytyjski promotor, szef stajni Matchroom, chciałby dać Deontayowi Wilderowi pierwszą walkę z innym rywalem, a dwie kolejne już z Anthonym Joshuą. Zaoferował mu trzy konkretne nazwiska na pierwszy start, uwzględniając w tej trójce naszego Adama Kownackiego (19-0, 15 KO). Innymi opcjami mieliby być Dillian Whyte (25-1, 18 KO) albo Dominic Breazeale (20-1, 18 KO). Podobno bez względu na to, kogo wybrałby "Brązowy Bombardier", miałby zagwarantowaną gażę w wysokości 15 milionów dolarów!

- Nie chcę go wiązać długą umową. Nasz kontrakt obowiązywałby tylko na trzy walki. Pierwsza byłaby dobrowolną obroną z Kownackim, Whyte'em lub Breazeale'em za piętnaście milionów, a dwie kolejne z Joshuą - poinformował Hearn.

Kownacki o ew. walce z Wilderem

- Jeśli będę w stanie przyjąć ciosy Wildera, to walka byłyby naprawdę ciekawa i skończyłaby się na moją korzyść. A jeśli nie, to po prostu będę spał - skomentował sprawę ewentualnej walki z Wilderem kilka dni temu Adam Kownacki. Więcej o boksie na bokser.org

Więcej o: