Gala Tiger Fight Night odwołana! Co z karierą Izu Ugonoha?

Gala Tiger Fight Night planowana na 30 marca w ERGO Arenie została odwołana. W walce wieczoru wystąpić miał Izu Ugonoh.
Zobacz wideo

- Po tym jak przestałem być zawodnikiem długo nie mogłem znaleźć zajęcia, które sprawia mi radość. Wreszcie znalazłem. Myślę, że moje doświadczenie wyniesione z ringu może mi pomóc przy organizacji gal. Chcemy stworzyć nową jakość na polskim rynku, choć myślimy globalnie (...) Promotorami muszą być ludzie niezależni finansowo. Nie jestem nastawiony na zarobek, chcę zrobić fajny event. Ma być wielki sport i show. Pierwsza gala kosztuje około 1,5 miliona - oświadczył w październiku Michalczewski w rozmowie z Krzysztofem Smajkiem ze Sport.pl

Gala miała odbyć się w grudniu, ale tragiczna śmierć Andrzeja Gmitruka, ówczesnego trenera Ugonoha, sprawiła, że imprezę przełożono na marzec. Gala jednak nie odbędzie się także w tym terminie, bo promotorzy ostatecznie wycofali się z pomysłu.

Co z karierą Izu Ugonoha?

Do tej pory 32-letni Ugonoh stoczył 19 walk, z czego wygrał aż 18, w tym 15 przez nokaut. Przegrał jedynie w lutym 2017 roku, kiedy mierzył się z Dominikiem Breazealem, ale dzielna postawa Ugonoha została doceniona przez dziennikarzy prestiżowego magazynu "The Ring". Trzecia runda tamtego pojedynku została wybrana najlepszą rundą w całym 2017 roku. - W ciągu dwóch tygodni Izu pozna rywala. Na ring wróci prawdopodobnie w czerwcu - mówi nam bliski współpracownik pięściarza. I to wróci z nowym trenerem, którym zostać ma Johnathon Banks, wieloletni trener Władimira Kliczki.

Talentu Ugonohowi nie brakuje, ale nie ma on już miejsca na błąd. Ewentualna przegrana gwałtownie wyhamuje jego karierę, która i tak jest prowadzona w ślamazarnym tempie. Jeśli Polak o nigeryjskich korzeniach wygra, to wciąż może marzyć o podboju wagi ciężkiej.

2019 rok może być dla polskiego boksu najlepszym od lat. Kownacki, Sulęcki i Głowacki mogą walczyć o pas. Ugonoh i Szpilka marzą o dołączeniu do elity. Ring może też jednak ich wszystkich brutalnie zweryfikować.

Więcej o: