Andrzej Fonfara zakończył karierę. "Nie mam już serca do boksu"

Andrzej Fonfara za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosił zakończenie kariery bokserskiej. - Nie mam już serca do boksu. Dziękuję wszystkim - można przeczytać na jego profilu na Facebooku.
Zobacz wideo

Andrzej Fonfara niespodziewanie ogłosił zakończenie swojej kariery. Ta decyzja oznacza, że nie przystąpi do planowanej na 9 marca walki z Edwinem Rodriguezem. Za pośrednictwem swojego konta na Facebooku poinformował, że to koniec jego przygody z zawodowym boksem. - Jestem zdrowy, wszystko OK, ale nie mam już serca do boksu. Ja zawsze na 100 procent albo nic. Inaczej nie umiem. Dziękuję Wam - można przeczytać we wpisie boksera.

Fonfara na zawodowych ringach stoczył 36 walk, w których 30 wygrał, z czego 18 przed czasem. Wygrywał z wieloma byłymi mistrzami świata Nathanem Cleverlym, Chadem Dawsonem czy Julio Cesarem Chavezem Jr. Dwukrotnie stawał do walki o mistrzowski pas wagi półciężkiej, jednak obydwa pojedynki przegrywał. Jego ostatnim profesjonalnym starciem była walka z Ukraińcem Ismaiłem Siłłachem, gdy Fonfara zadebiutował w kategorii junior ciężkiej. Wygrał przez techniczny nokaut w 6. rundzie.