Boks. Anthony Joshua poznał rywala

Ceniony w środowisku dziennikarskim Mike Coppinger przekonuje, że Anthony Joshua (22-0, 21 KO) w najbliższym starcie zadebiutuje na ringu amerykańskim. Jego rywalem ma zostać Jarrell Miller, przyjaciel Adama Kownackiego i niedawny pogromca Tomasza Adamka.
Zobacz wideo

Tak naprawdę opcje były dwie - brytyjska i amerykańska. Jeśli AJ broniłby pasów IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej w Wielkiej Brytanii, naprzeciw niego po raz drugi stanąłby Dillian Whyte. Ale w rolę pretendenta wcieli się ostatecznie dobrze znany naszym kibicom Jarrell Miller (23-0-1, 20 KO), przyjaciel Adama Kownackiego. Pojedynek odbędzie się 1 lub 8 czerwca w sławnej hali Madison Square Garden w Nowym Jorku. Galę ma pokazać platforma internetowa DAZN, współpracująca ściśle z Eddie Hearnem, promotorem Joshui.

Anthony co prawda pozbierał po Tysonie Furym wszystkie trzy pasy, ale niektórzy zarzucają mu, iż boksował dotąd jedynie na swoim podwórku. Teraz ma pokazać się Amerykanom w konfrontacji z jednym z najlepszych Amerykanów. "Big Baby" ma na rozkładzie Mariusza Wacha (TKO 9) i Tomka Adamka (KO 2). W ostatnim występie w połowie listopada znokautował w czwartej rundzie Bogdana Dinu. W tamtym pojedynku ważył aż 143 kilogramy, lecz o dziwo pomimo takiej masy porusza się w ringu naprawdę żwawo. Czy sprawi Joshui problemy?

- To nie jest jeszcze oficjalna informacja, pozostało jeszcze parę spraw do obgadania, mam jednak nadzieję, że w przyszłym tygodniu ogłosimy tę walkę oficjalnie. Spotkam się w czerwcu z Joshuą na powiedzmy 85% - deklaruje Miller.

AJ pozostaje na tronie od kwietnia 2016 roku. Najbliższy występ będzie dla niego już siódmą obroną mistrzostwa świata wagi ciężkiej.

Więcej o boksie przeczytasz na portalu bokser.org.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.