Boks. Andrzej Fonfara poznał termin kolejnej walki

Andrzej Fonfara (30-5, 18 KO) już 9. marca powróci do bokserskiego ringu. Jego rywalem w kalifornijskim Carson będzie Edwin Rodriguez (30-2, 20 KO).
Zobacz wideo

- Jestem podekscytowany, bo od dłuższego czasu pozostawałem w treningu czekając na rywala i datę walki. Teraz na szczęście już wszystko jasne. Wiem, że Rodriguez to silny pięściarz. Dopiero niedawno przeszedł do wagi cruiser, tak jak ja, a zatem szanse rozkładają się mniej więcej 50-50. Myślę, że czeka nas prawdziwa ringowa wojna, bo obaj ją lubimy. Znam Edwina bardzo dobrze, gdyż jakiś czas temu trenował w Houston z moim przyjacielem Arturem Szpilką. Nie będzie w tym starciu żadnych prywatnych animozji, a po zakończeniu pojedynku chętnie umówię się z nim na piwo - powiedział Andrzej Fonfara.

Podczas tej samej gali walką wieczoru będzie starcie Shawna Portera (29-2-1, 17 KO) z Yordenisem Ugasem (23-3, 11 KO). Ciekawie także zapowiada się pojedynek Efe Ajagba (8-0, 7 KO) z niezwykle doświadczonym Amirem Mansourem (23-3-1, 16 KO). Choć Amerykanin w ostatnim pojedynku został szybko powalony na deski przez Filipa Hrgovicia, miewał już znacznie bardziej udane pojedynki z m.in. Geraldem Washingtonem czy Joeyem Dawejką. 

Maciej Sulęcki powraca na ring

Maciej Sulęcki (28 lat, 25-1, 10 KO) wystąpi 15 marca na gali w Filadelfii, gdzie zmierzy się z Gabrielem Rosado (24-11-1). W listopadzie 2018 roku z Sulęckim mierzył się  Jean Michel Hamilcaro, ale Polak pokonał go bez żadnych kłopotów. Teraz zadanie będzie miał znacznie trudniejsze. 33-letni Rosado przegrał aż 11 walk, ale mierzył się ze światową czołówką.

Więcej o: