Sport.pl

Boks. Artur Szpilka przyjął wyzwanie Mariusza Wacha. Będzie wielki rewanż

Mariusz Wach napisał w czwartek w mediach społecznościowych, że chce rewanżu z Arturem Szpilką. 29-letni bokser natychmiast odpowiedział rywalowi, przyjmując warunki pojedynku. Do walki może dojść już w kwietniu.
Zobacz wideo

"Szpilka obiecał mi rewanż. Jego promotor także. Minęły 2 miesiące i nie ma żadnych konkretów. Wcześniej Artur tłumaczył się brakiem trenera do rewanżu ze mną. Tym czasem czytam o nowym pomyśle walki Szpilka vs Diablo" - napisał w czwartek na Facebooku Mariusz Wach. 10 listopada ubiegłego roku na gali w Krakowie lepszy był Szpilka, który pokonał Wacha na punkty. 

Mariusz Wach: Przegrany niech boksuje za darmo

Wach i jego fani nie zgadzali się z rozstrzygnięciem sędziów. Od początku domagali się rewanżu. Od listopada temat jednak ucichł, dlatego 39-latek postanowił się przypomnieć rywalowi. - Walczmy wiosną. Kasę niech zgarnie zwycięzca, a przegrany niech boksuje za darmo. Kasy na organizacje wtedy na pewno wystarczy. Jeżeli Artur i jego Promotor nie doprowadzą do tego rewanżu to kibice w Polsce i zagranicą niech sami wyciągną wnioski dlaczego. Ja ze swojej strony dałem najlepszą propozycje by rewanż się odbył. Czekam do końca stycznia na odpowiedź - dodał Wach.

Artur Szpilka odpowiedział Wachowi

Szpilka szybko odpowiedział przeciwnikowi. - Jestem za!!! - napisał krótko na Twitterze. Wach z kolei oświadczył, że czeka na potwierdzenie informacji od promotora Szpilki i proponuje walkę już w kwietniu.

Listopadowy pojedynek obu pięściarzy nazywany był walką 2018 roku w polskim boksie. Wach miał już rywala na deskach w dziesiątej rundzie, jednak Szpilka pozbierał się, a sędziowie to właśnie jemu przyznali wygraną. Decyzja arbitrów spotkała się niezadowoleniom zgromadzonych w krakowskiej hali widzów, którzy wygwizdali 29-letniego pięściarza.

Więcej o:
Komentarze (12)
Boks. Artur Szpilka przyjął wyzwanie Mariusza Wacha. Będzie wielki rewanż
Zaloguj się
 • nienoto

  Oceniono 16 razy 14

  - Elo, co tam?
  - Aaa, nikt już nie chce ze mną walczyć...
  - Ze mną też nie...
  - To co?

 • swinton

  Oceniono 6 razy 6

  Tylko niech nie walczą na Śnieżce bo jeszcze Szpilka poprosi o darmowy transport do szpitala.

 • szaman668

  Oceniono 5 razy 5

  jak już podbili świat , to pora na ustalenie kto rządzi na naszym podwórku ...

 • lol76

  Oceniono 4 razy 4

  Kabaret.

 • zebrzec

  Oceniono 3 razy 3

  Wachu, do boju!

 • baaag

  Oceniono 3 razy 3

  Teraz przegra Szpilka. No to trzeba następnego spotkania żeby rozstrzygnąć kto wygra....

 • lesnojeziorska

  Oceniono 2 razy 2

  Pojedynek na gołe pumbusie będzie.

 • grazanica

  Oceniono 1 raz 1

  Jak napisałem na Interii że Ajtuj się znowu zesrał, to skasowali.

 • antirussia81

  Oceniono 1 raz 1

  Jest tylu fantastycznych bokserów w każdej kategorii wagowej - Usyk, Inoue, Łomaczenko, Joshua, Gołowkin.. Dlaczego ktoś, kto lubi boks, miałby oglądać tych dwóch "czempionów"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX