Boks. Artur Szpilka otwarty na hitowe starcie w polskim boksie?

Artur Szpilka jest otwarty na walkę z Krzysztofem "Diablo" Włodarczykiem. Pięściarz napisał to w odpowiedzi na słowa promotora Andrzeja Wasilewskiego. Zawodnicy to przedstawiciele dwóch różnych kategorii wagowych
Zobacz wideo

Rozmowę na temat ewentualnego starcia Szpilki z Krzysztofem Włodarczykiem rozpoczął na Twitterze dziennikarz TVP Sport - Piotr Jagiełło. - Trener Fiodor Łapin, z wiadomych względów, nie jest orędownikiem walki Włodarczyka ze Szpilką. Za to jest przekonany, że Diablo miałby realne szanse na zwycięstwo" - napisał.

Na odpowiedzi nie musiał długo czekać, bo odpisał mu znany promotor Andrzej Wasilewski - To prawda, że Diabełek potrafi być zazdrośnikiem. Kiedyś o Szpile, z pół roku temu o Czerk. (prawdopodobnie chodziło o Fiodora Czerkaszyna - przyp.red) - pisownia oryginalna. 

Otwarty na starcie jest jednak Artur Szpilka. - Zróbmy walkę Szpilka vs. Diablo to dopiero będą emocje - napisał pięściarz. Starcie jest jednak mało prawdopodobne choćby ze względu na wagi obu zawodników. Artur Szpilka to przedstawiciel wagi ciężkiej, z kolei Włodarczyk to były mistrz świata organizacji IBF w kategorii junior ciężkiej.