Zmarł Markus Beyer, trzykrotny mistrz świata federacji WBC

Zmarł Markus Beyer, trzykrotny mistrz świata federacji WBC w wadze super średniej. Miał 47 lat.

Markus Beyer zmarł w szpitalu w Berlnie po krótkiej walce z poważną chorobą, ale nie podano żadnych dodatkowych szczegółów. O jego śmierci poinformował niemiecki publiczny nadawca regionalny MDR. - Dostaliśmy wiadomość o śmierci od członka jego rodziny. Wiedzieliśmy o jego chorobie, ale mieliśmy nadzieję, że ją pokona - powiedział dyrektor programowy MDR Wolf Dieter Jacobi w rozmowie z agencją DPA.

Markus Beyer był trzykrotnym mistrzem świata

Beyer jeszcze jako amator reprezentował Niemcy na igrzyskach olimpijskich w 1992 i 1996 roku. Największe sukcesy odnosił pod wodzą legendarnego trenera Ulli Wegnera. Pierwszy tytuł mistrza świata federacji WBC wywalczył w 1999 roku, gdy pokonał jednogłośnie na punkty Richiego Woodhalla. Siedem miesięcy później stracił pas na rzecz innego Brytyjczyka, Glenna Catleya. Potem Beyer jeszcze dwukrotnie wywalczył pas mistrza świata federacji WBC w wadze super średniej - pokonał Erica Lucasa, po czym przegrał z Cristianem Sanavią na punkty, ale w rewanżu wygrał po nokaucie.

Beyer zakończył karierę w 2008 roku. Od 2015 roku był ekspertem bokserskim w telewizji MDR. Zaledwie tydzień temu zmarł inny były niemiecki mistrz świata. Graciano Rocchigiani został potrącony przez samochód.

Więcej o: