Tyson Fury - Deontay Wilder. Fury nie chce 10 mln za walkę. Zdecydował na co przekaże pieniądze

Starcie Tyson Fury - Deontay Wilder emocjonuje kibiców na całym świecie. Fury za tę walkę zarobi aż 10 milionów dolarów, ale nie zamierza zatrzymać tych pieniędzy.

Deontay Wilder zarobi 14 milionów dolarów za hitowe starcie, a Tyson Fury o 4 miliony mniej. Brytyjczyk zamierza przekazać swoją wypłatę na rzecz biednych i chce pomóc w budowie domów dla bezdomnych. - Mi te pieniądze się nie przydadzą. Nie chcę zostać milionerem albo miliarderem. Jestem pięściarzem, a nie biznesmenem. Prawdopodobnie podążę drogą innych bokserów i będę spłukany - powiedział Fury tłumacząc swoją decyzję.

- Koniec końców nie zabiorę ze sobą pieniędzy do grobu i mogę zrobić dzięki nim coś dobrego i pomóc ludziom, którzy nie umieją sami sobie poradzić - dodał Fury. Brytyjczyk ma czwórkę dzieci ze swoją żoną Paris (która znowu jest w ciąży) i wychowuje dzieci w podobnym duchu. - Wszyscy powinni dojść do pieniędzy samemu, bo inaczej nie docenią ich wartości. Łatwo jest wydawać czyjeś pieniądze. To, co ja zarobiłem, to praktycznie krwawe pieniądze. Moje dzieci muszą nauczyć radzić sobie same, znaleźć swoją własną ścieżkę życia. Nie będą żyły z mojego nazwiska i mojej sławy, bo to byłoby za łatwe. Wiele dzieci bogatych ludzi nie robią niczego, bo mają łatwo. Ja nigdy nie miałem łatwo, musiałem pracować na wszystko to, co mam. Pracowałem od bardzo młodego wieku, na wszystko samemu zapracowałem.

Deontay Wilder - Tyson Fury. Walka elektryzuje cały bokserski świat

Deontay Wilder - Tyson Fury to pojedynek o mistrzostwo świata wagi ciężkiej WBC, odbędzie się on w Los Angeles. Naprzeciwko siebie stają dwaj niepokonani do tej pory pięściarze. Wilder (40-0, 39 KO) to aktualny mistrz świata federacji WBC w wadze ciężkiej. Za to Fury (27-0, 19 KO) jest pogromcą Władimira Kliczki i po długiej przerwie wraca do wielkiego boksu. Po pokonaniu Kliczki zmagał się z depresją, problemami z alkoholem i narkotykami. Starcie Wilder - Fury powinno rozpocząć się po godzinie 5:00 polskiego czasu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.