Boks. Deontay Wilder - Tyson Fury. Brytyjczyk cięższy aż o 20 kilogramów

Aż dwadzieścia kilogramów dzieli Tysona Fury'ego (27-0, 19 KO) i Deontaya Wildera (40-0, 39 KO).

Aż dwadzieścia kilogramów dzieli Tysona Fury'ego (27-0, 19 KO) i Deontaya Wildera (40-0, 39 KO). Broniący tytułu mistrza świata federacji WBC królewskiej kategorii Amerykanin zanotował najniższą wagę od czasu zawodowego debiutu, czyli od ponad dekady! Pretendent z walki na walkę wnosi na skalę coraz mniej, ale to nadal parę kilogramów więcej niż wtedy, gdy pokonywał Władimira Kliczkę.

Wilder zanotował 212,5 funta, czyli 96,35 kilograma. Liczby Fury'ego to 256,5 funta, czyli dokładnie 116,3 kilograma. Czy ta różnica w masie ciała, więc i zapewne w szybkości, zrobi różnicę?

- Nie ma innej opcji. Znokautuję go. To bez wątpienia najważniejsza walka w całej mojej karierze, ale wcale nie najtrudniejsza. Spotykałem się już z dużo trudniejszymi przeciwnikami niż Fury, na przykład z Luisem Ortizem. Znokautuję go! - grzmiał po ceremonii ważenia "Brązowy Bombardier", dla którego będzie to już ósma obrona pasa WBC.

Transmisja z gali w Los Angeles od 2:45 na antenie Canal+ Sport. Komentować galę będą Edward Durda i Dariusz Michalczewski. Studio poprowadzi Paulina Czarnota-Bojarska. Gośćmi będą Dariusz Michalczewski, Krzysztof Kosedowski i Janusz Pindera.

O boksie więcej przeczytasz na portalu Bokser.org.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.