Chabib Nurmagomiedow - Floyd Mayweather Jr? Nurmagowiedow jest chętny

Mistrz UFC w wadze lekkiej Chabib Nurmagomiedow przyznał, że pojedynek bokserski z Floydem Mayweatherem Jr interesuje go bardziej niż jakakolwiek walka na zasadach MMA.

Chabib Nurmagomiedow kontra Floyd Mayweather Jr?

Nurmagomiedow rzucił Mayweatherowi wyzwanie po październikowym zwycięstwie nad Conorem McGregorem. Do tematu wrócił w poniedziałek w Moskwie, gdzie odbyła się konferencja prasowa z okazji wydania jego autobiografii.

- Nasza walka byłaby dwa razy bardziej interesująca [od pojedynku Mayweathera z McGregorem]. Dwóch niepokonanych zawodników, ciekawie byłoby zobaczyć, który padnie lub zrobi krok w tył - oznajmił 30-latek. - Z perspektywy dziedzictwa, a także finansowej i sportowej, walka z Mayweatherem byłaby dużo bardziej interesująca [od jakiejkolwiek walki w UFC]. Komisja sportowa musi doprowadzić sprawę do końca, potem będziemy mogli rozmawiać - dodał.

Sprawa, o której mówi Nurmagomiedow, dotyczy rozróby, jaka miała miejsce zaraz po jego walce z McGregorem. Komisja Sportowa Stanu Nevada (NSAC) będzie nad tym debatować 10 grudnia. Do tego czasu żaden z zawodników nie zostanie przez nią dopuszczony do walki.

Mayweather zakończył karierę po pokonaniu McGregora w sierpniu ubiegłego roku, ale 31 grudnia ma stoczyć w Japonii walkę pokazową z kickbokserem Tenshinem Nasukawą. Czytaj więcej o boksie na Bokser.org

Więcej o: